رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴
  • کد خبر : ۲۷۱۸۶
  • چاپ خبر : اینبار از خودمان شروع کنیم…….

اینبار از خودمان شروع کنیم…….

در نکوداشت روز و هفته زمین پاک با تولید زباله کمتر نشان خواهیم داد که یک شهروند مسئولیت پذیر در این کره خاکی هستیم. به گزارش آفتاب بافق؛ برو بچه های هئیت تکواندو شهرستان بافق بمناسبت گرامیداشت روز زمین پاک و یاری رساندن به پاکبانان عزیز عصر روز گذشته پارک تفریحی آهن شهر را بصورت […]

در نکوداشت روز و هفته زمین پاک با تولید زباله کمتر نشان خواهیم داد که یک شهروند مسئولیت پذیر در این کره خاکی هستیم.

به گزارش آفتاب بافق؛ برو بچه های هئیت تکواندو شهرستان بافق بمناسبت گرامیداشت روز زمین پاک و یاری رساندن به پاکبانان عزیز عصر روز گذشته پارک تفریحی آهن شهر را بصورت نمادین اززباله پاکسازی کردند.

نکته قابل توجه آنکه به مناسبت گرامیداشت این روز برای حفظ محیط زیست و کره زمین راهکارهایی خدمت تکواندوکاران جوان ارائه کردند.

راهکارههای خدمت بدین شرح است:

۱- صرفه جویی در استفاده از کاغذ: افراد باید تلاش کنند تا امور مختلف خود را بدون استفاده از کاغذ یا با صرف کاغذ کمتری انجام دهند.

برای مثال می‌توان به منظور کاهش مصرف کاغذ تا حد امکان قبوض خود را به صورت اینترنتی پرداخت کرد.

این یکی از کارهایی است که به صرفه جویی در مصرف کاغذ و در نهایت بریده شدن کمتر درختان منجر خواهد شد.

متاسفانه هر سال تعداد بی شماری درخت برای تولید انواع کاغذها قطع می‌شوند که همین موضوع آسیب‌های بزرگی به زمین خواهد زد.

با صرف کمتر کاغذ، زباله کمتری تولید شده و دی اکسید کربن کمتری نیز تولید می‌شود.

۲- هر فرد باید در کاشت درخت و توسعه جنگل‌ها سهمی داشته باشد: کاشت هر نهال می‌تواند سال‌های سال هم خاطره خوشی از شما بر جای گذاشته و هم کمکی به محیط زیست باشد.

۳- مشارکت در انجمن‌های حمایت از محیط زیست که با تلاش بی وقفه خود سعی در نجات زمین دارند یکی از راه‌های کمک به حفظ زمین است.

۴-در محیط اطراف خود،از محل سکونت گرفته تا محل کار به کاشت گیاه بپردازید.

۵- برای رفتن به سفر از بین تمامی وسایل نقلیه، قطار را در اولویت قرار دهید. تحقیقات نشان می‌دهد که دی اکسید کربنی که قطارها برای زمین تولید می‌کنند ۴ تا ۱۵ درصد کمتر از هواپیماها است.

۶-در مصرف آب صرفه‌جویی کنید: اصراف در آب می‌تواند به ضرر زمین تمام شود. برای مثال به هنگام دوش گرفتن زمان مشخصی را در نظر بگیرید و دقایق طولانی بی‌دلیل زیر دوش نمانید و آب را بی علت باز نگذارید

۷-توجه بیشتر به محیط اطراف محل سکونت:با کنکاش در محله خود، میزان زباله تولید شده توسط  سوپرمارکت‌ها و دیگر مغازه‌ها را بررسی کرده و نکات مفیدی به آنها گوشزد کنید.

۸-استفاده از گیاهانی که نیاز کمی به آب دارند: در محیط منزل کمک زیادی به حفظ آب و استفاده بهینه از آبهای زائد استفاده شده در منازل می‌کنند.

۹-یکی از راههای کمک به محیط زیست مدیریت زباله هاست. زباله های خانگی را در پلاستیک‌های دربسته گذاشته، مخصوصا زباله‌های تجزیه ناپذیر و آنها را در زیر خاک دفن کنید. ریختن زباله در مسیر آبراهه ها، رودخانه ها و طبیعت خطر بالقوه ای را در بهداشت، سلامتی و تخریب محیط زیست ایجاد می کند.

۱۰-در نهایت به عنوان بهترین راهی که می توان برای حفظ محیط زیست به آن اشاره کرد این است که همانطور که از محیط زیبای اطرافمان لذت می‌بریم سعی کنیم تا آن را همانند خانه خود دانسته و بیشترین تلاش را برای حفظ سلامت، بقا و پاکیزگی آن بکار گیریم.

ودرآخر تکواندو کاران جوان اقدام به جمع آوری زباله های محیط زیبای دریاچه تفریحی آهنشهر پرداختند.

((دعای روز زمین پاک))

خدایا به ما بینشی عطا فرما تا عظمت زنجیره پرشکوه جهان را در زمین بشناسیم و ما را توفیقی عنایت فرما تا در پاسداری از آنچه در طبیعت به ما ارزانی فرموده‌ای تلاش کنیم. زیبایی‌ها و پاکی‌های زمینت را بشناسیم و در جهت آلودگی‌ها و تخریب زمین گام برنداریم، که به خوبی می‌دانیم بقای ما در گرو بقای زمین پاک است. حفظ و نگهداری محیط زیست به ویژه زمین و سلامت محیط زیست و پاکیزگی زمین در جهان دارای اهمیت بسیار است.

عکس و خبر : هئیت تکواندو شهرستان بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده