رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  • کد خبر : ۲۷۳۰۵
  • چاپ خبر : برگزاری جشنواره “تغذیه سالم” با موضوع “آشپزی سالم” در بافق+ تصاویر

برگزاری جشنواره “تغذیه سالم” با موضوع “آشپزی سالم” در بافق+ تصاویر

کارشناس تغدیه مرکز بهداشت استان یزد هدف از برگزاری جشنواره تغذیه سالم با موضوع “آشپزی سالم” که با ۱۵۰ نوع غذا در پارک آهنشهر بافق برگزار شد را معرفی غذاهای سالم و ترویج استفاده از تغدیه درست و اصولی عنوان کرد. به گزارش آفتاب بافق، صبح امروز جشنواره غذایی تغذیه سالم با موضوع “آشپزی سالم” […]

کارشناس تغدیه مرکز بهداشت استان یزد هدف از برگزاری جشنواره تغذیه سالم با موضوع “آشپزی سالم” که با ۱۵۰ نوع غذا در پارک آهنشهر بافق برگزار شد را معرفی غذاهای سالم و ترویج استفاده از تغدیه درست و اصولی عنوان کرد.

به گزارش آفتاب بافق، صبح امروز جشنواره غذایی تغذیه سالم با موضوع “آشپزی سالم” در بین بانوان شرکت کننده در کنار دریاچه تفریحی پارک آهنشهر برگزار شد.

بانوان آشپز با دریافت کد از قبل تعیین شده با طبخ غذای سالم به دور از افزدنی های چاق کننده و نمک در مسابقه مذکور شرکت کردند.

در این مراسم که با همکاری شبکه بهداشت و درمان و شرکت سنگ آهن برگزار شد 150 نوع غذا در مسابقه شرکت داده شده بود.

برنامه همراه با سخنرانی و خیر مقدم مدیر روابط عمومی شرکت سنگ اهن و دکتر “دانشی” مدیر شبکه بهداشت و درمان بافق همراه بود.

در ادامه “ابوالفضلی” کارشناس و مسئول تغذیه سالم از استان یزد با اشاره به جلوگیری از غذاهایی که برای بدن مضر می باشند، بیان کرد: شیوه نادرست زندگی به ویژه تغذیه در بروز بیماری ها موثر است و عامل مهمی برای ابتلا به بسیاری از بیماری ها می باشد.

ابوالفضلی اظهارکرد: نداشتن تحرک، مصرف غذاهای آماده، تنقلات و شیرینی ها باعث شده تا افراد دچار بیماری هایی نظیر چاقی و دیابت شوند.

وی افزود: در عصر کنونی که زندگی انسان ها پیشرفت های زیادی کرده و با وجود اینکه خانواده ها از امکانات رفاهی مناسبی برخوردارند،اما مصرف غذاهای آماده جایگزین غذاهای سالم و محلی می شود که این نوع تغذیه تاثیر سوء بر رشد فکری و جسمی به ویژه در دانش آموزان دارد.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان یزد  گفت: این جشنواره با هدف معرفی غذاهای سالم و ترویج استفاده از تغذیه درست و اصولی برگزار شده؛ چرا که غذاهای بومی به سبب سازگاری با محیط، مغذی، ارزان قیمت و در دسترس می توانند جایگزین مناسبی برای غذاهای آماده و فاقد ارزش غذایی باشد.

وی تصریح کرد: غذاهای آماده و فست فودی نه فقط ارزش غذایی ندارند بلکه بسیار مضرر هستند و سلامت انسان را تهدید می کنند.

ابوالفضلی ادامه داد: برنامه غذایی نامناسب از عوامل مهم بروز بیماری ها است و برای حفظ سلامت باید از گروه های غذایی متعادل و متنوع استفاده مناسب شود.

این مقام مسئول گفت: کارشناسان تغذیه و حوزه سلامت در شهر و روستا به منظور کاهش مصرف مواد غذایی مضر و استفاده از الگوهای صحیح مصرف، نظیر قند، چربی و نمک اطلاع رسانی می کنند.

این جشنواره با حضور خانواده  های شرکت کنندگان، مسئولان شرکت سنگ اهن و اقشار مختلف شهرستان بافق برگزار شد.

در این جشنواره، غذاهای شرکت کننده ها با اولویت سالم بودن، استفاده کم از نمک، روغن و شیوه پخت صحیح مورد بررسی و داوری قرارگرفت و به برگزیدگان هدایایی اهدا شد.

گفتنی است، به نفر اول شرکت کننده مبلغ سه میلیون ریال کمک بن خرید لوازم خانگی، نفر دوم مبلغ دومیلیون ریال کمک  بن خرید لوازم خانگی و

نفر سوم مبلغ یک میلیون ریال کمک  بن خرید لوازم خانگی اهداء شد و به ۱۴ نفر بعدی مبلغ پانصدهزار ریال کارت هدیه اهداء شد.

اجرای موسیقی زنده و تئاتر خیابانی از دیگر برنامه های متنوع مراسم بود.

عکس: mtb1353

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده