رفتن به بالا
  • شنبه - ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
  • کد خبر : ۲۸۹۳۳
  • چاپ خبر : ☆ورزش و رمضان ☆

☆ورزش و رمضان ☆

به قلم: مهدی منصوریان کارشناس ارشد مدیریت ورزشی آفتاب بافق؛ ماه مبارک رمضان ،ماه  خیر و برکت ، ماه انسان ساز و نزول برکات است .هرچه انسان کامل تر باشد از فواید این ماه بیشتر بهره خواهد برد. “ورزش” همواره برای سلامتی جسم و روح تاکید شده ، در این ماه جلوه پررنگتری یافته و […]

به قلم: مهدی منصوریان کارشناس ارشد مدیریت ورزشی

آفتاب بافق؛ ماه مبارک رمضان ،ماه  خیر و برکت ، ماه انسان ساز و نزول برکات است .هرچه انسان کامل تر باشد از فواید این ماه بیشتر بهره خواهد برد.

“ورزش” همواره برای سلامتی جسم و روح تاکید شده ، در این ماه جلوه پررنگتری یافته و می توان نقش خود را بهتر و بیشتر ایفا کند.

ورزش به تنها با روزه منافاتی ندارد بلکه به صورت صحیح و اصولی انجام شود،باعث آرامش و کاهش استرس ورزشکاران میشود وتاثیر مثبت بر توانایی های جسمانی و ذهنی و افزایش قدرت یادگیری دارد وهمچنین استقامت فکر و صبر آنان را تقویت میکند.

ورزش از تجمع چربی در بدن جلوگیری کرده و عمل سوخت وساز را تسهیل مینماید ،بطوریکه ورزشکاران روزه دار کمتر دچار مشکلات گوارشی و قندخون می شوند.

تداوم در فعالیت بدنی مهم است؛

ثبات و تداوم فعالیت بدنی،عنصری کلیدی برای حفظ سلامت و تناسب اندام است.باتوجه به اینکه در ماه رمضان فرصت زیادی برای ورزش و تمرینات بدنی نمی باشد ولی همان ۳۰ دقیقه فعالیت کمک زیادی به حفظ سلامت و وزن مناسب میکند و بعد از ماه رمضان خیلی راحت تر می توان به برنامه ورزشی قبل رسید و آنرا ادامه داد.

زمان مناسبی برای ورزش انتخاب کنید؛

زمانی را انتخاب کنید که بیشترین میزان انرژی را دارید و ورزش لطمه ای به روزه شما نزند. بعضی ها نیم ساعت قبل از سحر از خواب بیدار میشوند و ورزش میکنند و بعضی بعد از افطار به ورزش می پردازند ،اما باید به یاد داشته باشند که بلافاصله بعداز مصرف غذا نباید ورزش کرد. لذا به میزان انرژی خود در طی شبانه روز دقت کرده و زمان مناسب برای ورزش را پیدا کنیدو

ادامه دارد……..

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده