رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۲
  • کد خبر : ۳۰۷۲۲
  • چاپ خبر : خط بهشتی،خط راهنما و قطب نمای کشور بود + تصاویر
آیت الله عباسعلی سلیمانی:

خط بهشتی،خط راهنما و قطب نمای کشور بود + تصاویر

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان درجمع مردم بافق گفت: خط بهشتی،خط راهنما و قطب نمای کشور بود/مردم بافق با محوریت امام جمعه، بصیرت و آگاهی در راه نظام مقدس اسلامی گام بر می دارند. به گزارش آفتاب بافق؛آیت الله عباسعلی سلیمانی  در مراسم یادواره شهدای ترور در جمع مردم […]

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان درجمع مردم بافق گفت: خط بهشتی،خط راهنما و قطب نمای کشور بود/مردم بافق با محوریت امام جمعه، بصیرت و آگاهی در راه نظام مقدس اسلامی گام بر می دارند.

به گزارش آفتاب بافق؛آیت الله عباسعلی سلیمانی  در مراسم یادواره شهدای ترور در جمع مردم فهیم و آگاه شهرستان بافق ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم بهشتی و هفتاد و دوتن یاران با وفایش و یاد و خاطره شهید ترور شهید محراب آیت الله صدوقی و فرزند برومندش گفت: قرآن کریم انسانها را به دو دسته تقسیم می کند. یک گروه انسانهای کفر مدار که بر مدار کفر حرکت می کنند و گروهی دیگر انسانهای ایمان مدار که همانا مسلمانان و انسانهای متدین می باشند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود: انسانهای کفر مدار و کافر هر اندازه قدرت آنان مهم جلوه کند ، هر آنچه دارای نیروهای فراوان و صحنه گردان باشند به همت و فضل الهی فعالیت آنان گم می شود و اثری از آنان باقی نخواهند ماند مانند کفاری که در تاریخ محو شده و با نیکی از آنان یاد نخواهد شد.

امام جمعه زاهدان تشریح کرد: اما از زمان خلقت ابوالبشر انسانهای باایمان و ایمان مدار از آنان به نیکی یاد می شود، خاندان نبوت، امامان، معصومین و…… در تاریخ جاویدان می مانند.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان  در بخشی از سخنان خود در باب مقام دکتر بهشتی ادامه داد:  بهشتی یک ملت بود و این سخن پیر فرزانه و بنیانگذار جمهوری اسلامی بی دلیل نبود، اگر به چمران سردار می گفت، اگر به مطهری گفت: مطهری پاره تن من است ، اگر به رهبری گفت امید ملت و مردم، و اگر به بهشتی گفت: بهشتی به تنهایی یک ملت بود به حق بهشتی یک ملت بود.

بهشتی در قانون قضایی یک قطب بود،دکتر بهشتی یعنی تبلور و فکر بهشتی و خدمات بی نظیری که در تدوین قانون کشور انجام داد.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: پیش از آنکه ما بهشتی را بشناسیم دشمنان نظام او را شناخته بودند، جبهه بنی صدرها، جبهه منافقین کوردل، جبهه توده ایها، اینان بیکار ننشستند و دست به ترور شخصیتهای نظام زدند. امروز خط بنی صدر از منفورترین جرنایات در جامعه است.

امام جمعه زاهدان  در سخنان خود به حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: اگر داعش و مزدوران خود فروخته و ایادی دست نشاننده در کشور ایجاد خلل می کنند فرزندان این مرز و بوم با موشکهای ساخت وطن مراکز فرماندهی آنان در سوریه را هدف قرار می دهند و آنان را به هلاکت می رسانند. امروز داعش در عراق زمین گیر شده و بحول قوه الهی ریشه آن در کشور عراق ریشه کن خواهد شد.

آیت الله سلیمانی با اشاره به حضورش در جمع مرد بافق بیان کرد: شهر بافق، شهر دلدادگی، شهر وحدت، شهر مردان رهرو در مسیر انقلاب و شهری که در بخشی با محوریت امام جمعه بزرگوار و با بصیرت و آگاهی در خط ولایت گام بر می دارد.

در ابتداء مراسم امام جمعه بافق نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهید محراب آیت آلله صدوقی و فرزند برومندش به شخصیت آیت الله سلیمانی و زمان آشنایی با وی پرداخت و در گوشه ای از سخنان خود اشاره کرد: آیت الله سلیمانی 40 سال است که از هم شناخت داریم و حضرتعالی در جریانات حوزه و اوایل انقلاب و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشتند.

امام جمعه زاهدان ، نماینده ولی فقیه می باشند و بنا به دستور مقام معظم رهبری توانسته اند در استانی که برادران اهل تسنن زیادی در آن زندگی می کنند بین شیعه و سنی وحدت و همدلی بوجود آورده  و  بیشترین خدمت به مردم محروم سیستان و بلوچستان را داشته باشند.

لازم بذکر است که در یادواره شهدای ترور، سردار فتوحی، فرمانده سپاه الغدیر، فرماندار، روحانیون، خانواده معظم شهداء فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و مردم شریف بافق حضور داشتند.

عکس و خبر: mtb

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده