رفتن به بالا
  • شنبه - 24 تیر 1396 - 09:23
  • کد خبر : ۳۱۳۵۲
  • چاپ خبر : گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای

گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای

آشنایی با روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در کتابخانه محمد مفیدی بافق برای کودکان برگزارشد. به گزارش آفتاب بافق؛ کتابخانه محمد مفیدی بافق به مناسبت گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای از مرشد زورخانه مالک اشتر دعوت کرد تا کودکان را با این فرهنگ و ورزش آشنا سازد. محمود کریمی،مرشد زورخانه […]

آشنایی با روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در کتابخانه محمد مفیدی بافق برای کودکان برگزارشد.

به گزارش آفتاب بافق؛ کتابخانه محمد مفیدی بافق به مناسبت گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای از مرشد زورخانه مالک اشتر دعوت کرد تا کودکان را با این فرهنگ و ورزش آشنا سازد.

محمود کریمی،مرشد زورخانه مالک اشتر، گفت:روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای روزی است که حضرت علی با عمروبن عبدود پهلوان معروف عرب مبارزه کرد و او را شکست داد و پرچم اسلام را سر بلند و پرچم کفر را واژگون ساخت .

در این جنگ حضرت علی(ع) پس از شکست دادن عمروبن عبدود به طرف او رفت تا سرش را از بدنش جدا کند که عمرو آب دهان خود را به صورت مبارک مولی الموحدین انداخت ؛ حضرت از جای خود برخاست و مقداری در میدان جنگ قدم زد سپس به سمت او رفت ،عمرو علت این کار را جویا شد حضرت گفت:

آن لحظه که آب دهانت را به صورت من انداختی من را غضب گرفت نمی خواستم تو را به این حالت بکشم ؛ مقداری قدم زدم تا آرام شوم و تو را به خاطر خداوند لا شریک له بکشم.

به دلیل این پهلوانی ، ایثار، شجاعت و از خود گذشتگی این روز را به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامیده اند.

در این مراسم کودکان با شجاعت و دلاوری های امام علی(ع)، شخصیت های پوریای ولی و پهلوان تختی،تفاوت قهرمان و پهلوان آشنا شدند.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده