رفتن به بالا
  • جمعه - ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  • کد خبر : ۳۱۶۷۰
  • چاپ خبر : برگزاری جشن خرما در بافق
شهردار بافق خبرداد:

برگزاری جشن خرما در بافق

هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی، معرفی کردن قابلیت و بحث های گردشگری در بافق اعلام شد. به گزارش آفتاب بافق؛ شهردار بافق گفت: این جشن همزمان با هفته ولایت و دومین جشنواره تابستانی و سمپوزیوم مجسمه های شنی در این شهرستان برگزار می شود. سید علی نوروز زاده با بیان اینکه سال 96 به […]

هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی، معرفی کردن قابلیت و بحث های گردشگری در بافق اعلام شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ شهردار بافق گفت: این جشن همزمان با هفته ولایت و دومین جشنواره تابستانی و سمپوزیوم مجسمه های شنی در این شهرستان برگزار می شود.

سید علی نوروز زاده با بیان اینکه سال 96 به عنوان سال حصیر، صنایع دستی و زیرانداز با محوریت حصیر معرفی شده است افزود: جهت احیای این صنعت و محصولات جانبی درخت خرما در انتهای جشنواره تابستانی و سمپوزیوم مجسمه های شنی با همکاری فرمانداری، اداره جهاد کشاورزی و بخش خصوصی در حوزه صنایع دستی این جشن در هفته بافق 12تا 18شهریور ماه جاری برگزار می شود.

 وی اشاره کرد :  از 5 استان کرمان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، فارس و خوزستان که محصولاتی از خرما دارند برای شرکت در این جشنواره دعوت شده است.

نوروز زاده گفت: انواع خرما و تولیداتی از آن و محصولاتی که از الیاف و برگ درخت خرما با محوریت حصیر تولید می شود در این جشنواره عرضه می شود.

وی گفت: جشنواره تابستانی بافق گستره شهرستانی دارد و در کمپ های گردشگری و در اماکنی که مزیت گردشگری دارند برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری صدا وسیما

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده