رفتن به بالا
  • جمعه - 24 شهریور 1396 - 01:18
  • کد خبر : ۳۴۵۴۳
  • چاپ خبر : برگزاری مراسم یاد بود “شهید حسین رضایی” در زادگاهش

برگزاری مراسم یاد بود “شهید حسین رضایی” در زادگاهش

مراسم گرامیداشت شهید حسین رضایی در روستای  پتیکیان ، زادگاه این شهید با حضور خانواده و اهالی روستا برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ حجت الاسلام صادقیان در این مراسم با اشاره به علت پیدایش روز مباهله افزود: مباهله پیامبر با (ص)مسیحیان نجران، در روز بیست وچهارم ذی الحجّه سال دهم هجری اتفاق افتاد. پیامبر […]

مراسم گرامیداشت شهید حسین رضایی در روستای  پتیکیان ، زادگاه این شهید با حضور خانواده و اهالی روستا برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ حجت الاسلام صادقیان در این مراسم با اشاره به علت پیدایش روز مباهله افزود: مباهله پیامبر با (ص)مسیحیان نجران، در روز بیست وچهارم ذی الحجّه سال دهم هجری اتفاق افتاد. پیامبر (ص)طی نامه ای ساکنان مسیحی نجران را به آیین اسلام دعوت کرد. مردم نجران که حاضر به پذیرفتن اسلام نبودند نمایندگان خود را به مدینه فرستادند و پیامبر (ص)آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد.

وقتی هیئت نمایندگان نجران، وارستگی پیامبر (ص) را مشاهده کردند، از مباهله خودداری کردند. ایشان خواستند تا پیامبر (ص)اجازه دهد تحت حکومت اسلامی در آیین خود باقی بمانند.

روز بیست و چهارم ذی الحجّه، روزمباهله پیامبر (ص) با مسیحیان نجران است که در نزد مسلمانان، اهمیت خاصّی دارد؛ چرا که گواه حقانیت و درستی دعوت پیامبر و عظمت شأن اهل بیت مکرّم اوست.این روز دارای اعمال خاصی نیز می باشد

وی در ادامه با اشاره به زنده نگه داشتن یاد شهدا اظهار داشت:  زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا همانند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و وظیفه ما دلجویی و رسیدگی به مسائل و مشکلات خانواده شهدا است.

صادقیان افزود: شهید در برابر خدا جانش را فدا می کند  تا هم نوعانش در آسایش و آرامش باشند اما کجایند آنانکه دم از مسلمانی می زنند و امروز مردم مظلوم وشیعیان بی دفاع میانمار را به خاک و خون می کشند و جهان در سکوت محض است.

صادقیان در ادامه سخنان خود به مبحث حجاب پرداخت و گفت: از دامن زن با حجاب، مومن و مسلمان دلیرانی چون حججی پرورش می یابند.

عکس: م/ زرین دست

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده