رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  • کد خبر : ۳۷۸۷۳
  • چاپ خبر : آغاز برنامه سنجش بینایی و پیشگیری از تنبلی چشم در بافق
رئیس اداره بهزیستی خبرداد:

آغاز برنامه سنجش بینایی و پیشگیری از تنبلی چشم در بافق

رئیس اداره بهزیستی بافق گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم در مهدها و پیش دبستانی های این شهرستان آغاز شد. به گزارش آفتاب بافق، طرح پیشگیری از تنبلی چشم در مهدها و پیش دبستانی های این شهرستان آغاز شد.محسن خوشگذران با بیان اینکه این طرح هر ساله از اول آبان تا پایان آذرماه با همکاری […]

رئیس اداره بهزیستی بافق گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم در مهدها و پیش دبستانی های این شهرستان آغاز شد.

به گزارش آفتاب بافق، طرح پیشگیری از تنبلی چشم در مهدها و پیش دبستانی های این شهرستان آغاز شد.محسن خوشگذران با بیان اینکه این طرح هر ساله از اول آبان تا پایان آذرماه با همکاری بهزیستی ،شبکه بهداشت و آموزش و پرورش اجرا می شود،اظهار کرد:غربالگری و پیشگیری از بیماری های چشمی و بینایی و همچنین تشخیص بهنگام و درمان به موقع اختلالات بینایی از اهداف این برنامه کشوری است.

وی هدف از این طرح را جلوگیری از هزینه های گزاف درمان، تشخیص و جلوگیری به موقع از تنبلی چشم بیان کرد.

خوشگذران با اشاره به اینکه این عارضه هیچ گونه علامت ظاهری در دوران کودکی ندارد عنوان کرد: پیشرفت آن نیز در سنین بالاتر منجر به کم بینایی و حتی نابینایی می گردد. ضرورت دارد کودکان در سنین ۳ تا ۶سال تحت غربالگری قرار گیرند

این مقام مسئول با بیان اینکه غربالگری به وسیله تابلو Eچارت و دستگاه دیجیتال سنجش بینایی انجام می شود خاطر نشان کرد :در سال تحصیلی ۹۵_۹۶ تعداد ۲ هزار و ۷۶۷ نفر از کودکان ۳ الی ۶ سال شهرستان،تحت غربارگری بینایی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: بیماری های تنبلی چشم در ۱۰نفر و عیوب انکساری در ۲۱ نفر،تشخیص داده شد و با درمان به موقع بیماری برطرف گردید.

خوشگذران با بیان اینکه در سالجاری نیز ۲ هزار و ۹۴۰ کودک در شهر و ۳۱۵ کودک در روستاها باید در این برنامه شرکت داده شوند یادآور شد: از والدین تقاضا می شود همکاری لازم را با پایگاه های متولی،تمامی مهدهای کودک و پیش دبستانی ها در سطح شهرستان داشته باشند.

وی در پایان سخنان خود گفت:غربالگری با دستگاه برای کودکان 6-1سال نیز صورت می گیرد و همشهریان می توانند به پایگاه دردانه( واقع در روستای مبارکه) بصورت دائم در طول سال غربال بینایی با دستگاه دیجیتال در چهارشنبه هر هفته ساعت 3 الی6 عصر  و تابلوEچارت را انجام دهند.

روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان بافق

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده