رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۶
  • کد خبر : ۴۰۹۸۸
  • چاپ خبر : جشنی که غنچه های لبخند کودکان یتیم را در فصل سرما شکوفا کرد
گزارش تصویری:

جشنی که غنچه های لبخند کودکان یتیم را در فصل سرما شکوفا کرد

در سومین فصل از سال، جشن تولد کودکان یتیم و بی بضاعت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بافق به میزبانی شرکت سنگ اهن برگزار شد.   به گزارش آفتاب بافق؛در قرآن کریم آیاتی متعدد در خصوص نرنجاندن و توجه به یتیم وجود دارد. پیامبر (ص) در خصوص توجه به یتیم می فرمایند: (( […]

در سومین فصل از سال، جشن تولد کودکان یتیم و بی بضاعت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بافق به میزبانی شرکت سنگ اهن برگزار شد.

 

به گزارش آفتاب بافق؛در قرآن کریم آیاتی متعدد در خصوص نرنجاندن و توجه به یتیم وجود دارد. پیامبر (ص) در خصوص توجه به یتیم می فرمایند: (( کسی که دست نوازش به سر یتیمی بکشد در آخرت در جوار من خواهد بود.)) و چه خوب شرکت سنگ آهن بافق با بهره گیری از این سخن پیامبر(ص) در هفته وحدت و در سومین فصل سال بار دیگر با میزبانی از کودکان یتیم و بی بضاعت در برگزاری جشن تولد آنان در هتل نیکان لبخند را بر روی لبان این فرشتگان کوچک نمایان کرد.

 

این مراسم با حضور مهمانانی چون بخشدار،رئیس اداره اصناف، رئیس کمیته امداد و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.

 

پورامینی، بخشدار مرکزی در سخنرانی خود ضمن تشکر از عوامل برگزار کننده این مراسم، گفت: بهره معنوی و روحی که عزیزان برگزار کننده این مراسم می برند،در هیچ عبادتگاهی حاصل نمی شود. به سهم خود از تلاش دوستانی که در اجرای این طرح نقش آفرینی کردند،تشکر می کنم.

 

وی خدمت به این کودکان را عبادت و وظیفه انسانی همگان دانست و افزود:هر فرد توانمند در هر مقطع و جایگاهی که حاضر است باید یاری گر این عزیزان باشد،چرا که خداوند سهم این کودکان را در زندگی، دارایی و توانایی ما قرار داده است.

پور امینی  در پایان سخنان خود حمایت و کمک خود را برای خدمت به این عزیزان اعلام نمود.

در ادامه سید رضا هاشمی پور،رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در خصوص اجرای این مراسم گفت: طی توافقی که با مدیریت روابط عمومی شرکت سنگ آهن صورت گرفت، تصمیم بر آن شد تا در سال جاری هر فصل جشن تولدی برای کودکان بی سرپرست و بی بضاعت تحت حمایت کمیته امداد برگزار شود.

وی افزود: این مراسم به عنوان کار بسیار زیبا در شهرستان برگزار می شود که اجرای تمامی این برنامه ها توسط شرکت سنگ آهن انجام می گیرد.بحمدلله با حمایت این شرکت توانستیم امروز سومین مراسم جشن تولد این کودکان را با حضور 26 نفر از این فرشتگان تحت حمایت کمیته امداد برگزار نماییم.

هاشمی پور در ادامه به برنامه های اجرا شده در این مراسم اشاره نمود و گفت: برگزاری جنگ شادی توسط گروه خورجین خنده با مدیریت اسکندری و فتاحی، شعبده بازی، میان پرده، برگزاری مسابقه بین کودکان، اجرای نمایشنامه طنز، اهداء هدایا به کودکان توسط شرکت سنگ آهن و تهیه کیک تولد از جمله برنامه های این جشن بود.

شایان ذکر است اولین مرحله این جشن فصلی 12 اردیبهشت سال جاری با حضور 51 کودک یتیم و بی سرپرست و دومین مرحله در تاریخ 25 مرداد با حضور 49 کودک تحت پوشش کمیته امداد انجام گرفت.

 

 

عکس و خبر؛ محمود تقی زاده بافقی

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده