رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  • کد خبر : ۴۱۶۵۶
  • چاپ خبر : احداث پیست اتومبیلرانی و موتورسواری چند منظوره سبب توسعه گردشگری در بافق
مدیر اجرایی فدراسیون کشور:

احداث پیست اتومبیلرانی و موتورسواری چند منظوره سبب توسعه گردشگری در بافق

  به گزارش آفتاب بافق، چهارمین راند از مسابقات موتورکراس قهرمانی کشور امروز در پیست آبشار شهرستان بافق برگزار گردید. مهران همتیان،مدیر اجرایی فدراسیون موتور سواری کشور و سر مربی تیم ملی درباره نحوه برگزاری این مسابقات گفت: چهارمین راند مسابقات موتورکراس کشور در 6 کلاس 150،250 و 450 جوانان و 250 و 450 پیشکسوتان […]

 

به گزارش آفتاب بافق، چهارمین راند از مسابقات موتورکراس قهرمانی کشور امروز در پیست آبشار شهرستان بافق برگزار گردید.

مهران همتیان،مدیر اجرایی فدراسیون موتور سواری کشور و سر مربی تیم ملی درباره نحوه برگزاری این مسابقات گفت: چهارمین راند مسابقات موتورکراس کشور در 6 کلاس 150،250 و 450 جوانان و 250 و 450 پیشکسوتان برگزار شد.

وی افزود: حدود 90 شرکت کننده  از 20 استان در این مسابقات حضور داشتند که در روز چهارشنبه تمرینات و تایم گیری انجام و امروز برگزاری مسابقات و انتخاب نفرات برتر صورت گرفت.

همتیان با بیان در پیش رو بودن یک دوره دیگر از مسابقات و انتخاب قهرمان سال افزود: یک دوره مسابقات در اینده پیش رو داریم،که با برگزاری آن امتیازات قهرمانان در 5 راند با هم جمع و قهرمان سال معرفی می گردد،در غیر این صورت با همین تعداد امتیاز در 4 راند،قهرمان سال انتخاب خواهد شد.

وی با اظهار امیدواری از حضور موتورسواران در مسابقات آسیایی و جهانی در سال آینده بیان کرد: متاسفانه هنوز تقویم برگزاری مسابقات در سال 2018 در اختیار نداریم،مشکل موجود در تقویم شمسی و میلادی این است که ما در پایان سال خورشیدی و در آغاز سال میلادی هستیم.باید برنامه ریزی مسابقات به گونه ای انجام شود که  با مسابقات جهانی و اسیایی هماهنگی داشته باشد.

 

مدیر اجرایی فدراسیون موتور سواری کشور پیرامون پیست آبشار و امکانات آن در برگزاری هر چه شایسته تر این مسابقات گفت: شهرستان بافق میزبان برگزاری دومین دوره از مسابقات قهرمانی کشور شد که این نشان از برتری و شرایط خوب پیست و امکانات آن دارد.

همتیان با اظهار امیدواری از مساعدت و قول نوروززاده شهردار و رئیس هسئت موتورسواری و اتومبیلرانی شهرستان بافق در احداث پیست های اتومبیل رانی و موتورسواری سرعت در حاشیه پیست آبشار افزود: امیدوارم که این اتفاق هر چه سریع تر انجام گیرد تا شاهد یکی از بزرگترین و بهترین پیست های کشور در این شهرستان باشیم، چرا که در حال حاضر بعد از پیست ازادی،پیست اتومبیلرانی استانداردی در کشور وجود ندارد و این امر می تواند تمام خانواده ها را پوشش و جذب این رشته مهیج و پرطرفدار نماید.

 

وی خاطر نشان کرد: با احداث پیست اتومبیلرانی و موتورسواری چند منظوره می توان کارتینگ ،مسابقات درگ و دریفت،مسابقات سرعت موتورسواری و اتومبیلرانی و تمام رشته های آن را در قالب یک پکیج و یا دهکده موتورسواری و اوتومبیلرانی با توجه به شرایط آب و هوایی و فضاهای رم و تپه های موجود داشت،که خود سبب توسعه و جذب گردشگران به این شهرستان می شود.

 

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده