رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • کد خبر : ۴۳۴۸۸
  • چاپ خبر : مراسم افتتاحیه “اولین جایزه ملی تعالی نگهداری ایران” در شرکت سنگ آهن بافق

مراسم افتتاحیه “اولین جایزه ملی تعالی نگهداری ایران” در شرکت سنگ آهن بافق

افتتاحیه  “اولین جایزه ملی تعالی نگهداری ایران” روز گذشته به میزبانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در سالن کنفرانس آهنشهر برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ افتتاحیه “اولین جایزه ملی تعالی نگهداری ایران”  روز گذشته به میزبانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در سالن کنفرانس آهنشهر با حضور  جانشین مدیر عامل ، معاونین، […]

افتتاحیه  “اولین جایزه ملی تعالی نگهداری ایران” روز گذشته به میزبانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در سالن کنفرانس آهنشهر برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ افتتاحیه “اولین جایزه ملی تعالی نگهداری ایران”  روز گذشته به میزبانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در سالن کنفرانس آهنشهر با حضور  جانشین مدیر عامل ، معاونین، مدیران ارشد، کارشناسان مربوطه برگزار شد.

 دکتر میرزایی؛ جانشین مدیر عامل  در ابتدا ضمن خوش آمد گویی از حضور مهندسین انجمن نگهداری و تعمیرات ایران در شرکت سنگ آهن تشکر و قدرانی کرد.

در ادامه ارزیاب ارشد انجمن مراحل حضور تیم خود را در شرکت توضیح داد.

مهندس حیدری پور،معاون فنی شرکت در گفتگویی کوتاه گفت: انجمن نگهداری و تعمیرات ایران به عنوان معتبرترین مرکز علمی غیرانتفاعی نگهداری در کشور است  که تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می نماید.

وی افزود: اولین جایزه ملی تعالی نگهداری دارایی ها را به منظور ترویج، فرهنگ سازی و نهادینه سازی رویکردها، فرآیندهای تعالی نگهداری و نتایج نظام های مدیریتی نگهداری در سازمان ها، شرکت ها و مجتمع های صنعتی، تولیدی، خدماتی و تحقیقاتی ایران در دستور کار خود قرار داده است.

 جایزه ملی تعالی نگهداری ایران، فرآیندی است که طی آن همه ساله به برترین سازمان‏های ایرانی حائز شرایط در بخش های مختلف کشور که در زمینه ایجاد، ارتقاء و نهادینه سازی فرهنگ نگهداری خود فعالیت‏های چشمگیری را انجام داده اند، جوایزی از طریق همایش اعطاء می گردد. کلیه سازمان ها متناسب با سطح فعالیت خود در یکی از 4 بخش ساخــت و تولید، خــدمــات، عمــومـی، تحقــیقـاتی می‏توانند متقاضی جایزه ملی نگهداری باشند.

حیدری پور با تاکید بر برنامه ریزی در حوزه تعمیرات گفت: امیدوارم با ارزیابی نقاط قوت و ضعف مجموعه نگهداری شرکت بتوانیم در جهت تقویت نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف خود حرکت و تهدیدات را رصد و آنها را به فرصت ها تبدیل نمائیم، لذا اولین جایزه ملی تعالی نگهداری ایران را مغتنم شمرده و به دنبال نقاط قوت و ضعف خود به صورت کاملاً تخصصی و علمی در این زمینه هستیم.

وی ادامه داد: این ارزیابی به مدت سه روز از 19 دی ماه سال جاری در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق درحال برگزاری است و ارزیابان انجمن 9 معیار اصلی را که قبلا براساس اظهارنامه های ارائه شده از سوی کارشناسان شرکت سنگ آهن توسط کارگروه انجمن تعیین گردیده، بررسی، تحلیل و ارزیابی می نمایند.

 معیارهای اصلی عبارتند از:

1-  رهبری

2-  راهبردها

3-  برنامه ریزی و زمان بندی

4-  توسعه منابع انسانی

5-  مدیریت منابع

6-  مدیریت گردش کار و فرآیندها

7-  بهبود قابلیت اطمینان

8-  بهبود کسب و کار

9-  نتایج عملکرد

معاون فنی شرکت با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته،خاطر نشان کرد: سه معیار «رهبری، راهبردها، برنامه ریزی و زمان بندی» در روز سه شنبه 19 دی و معیار های «توسعه منابع انسانی، مدیریت منابع، مدیریت گردش کار و فرآیندها، بهبود قابلیت اطمینان» روز چهارشنبه 20 دی و 2 معیار نهایی نیز روز پنج شنبه 21 دی ماه ارزیابی می شود.

 حیدری پور خاطر نشان کرد: 2 معیار رهبری و راهبردها در جلسه ای با حضور معاون منابع انسانی، مدیر برنامه ریزی، مدیر خرید، مدیر برنامه ریزی راهبردی، مدیر نگهداری و تعمیرات مکانیک، نماینده شرکت مشاور تامسکو و کارشناسان مربوطه بررسی گردید.

همچنین طی بازدید بعمل آمده از پیت معدن، مهندس مرادیان گزارشی از روند کار استخراج به ارزیابان انجمن ارائه و در ادامه نیز طی بازدید از کارخانه فرآوری، مدیر کارخانه و کارشناسان مرتبط نحوه عملیات آن را تشریح نمودند.

وی اضافه کرد: در جلسه ای که عصر روز سه شنبه 19 دی ماه در سالن جلسات ساختمان معاونت فنی با حضور مدیر نگهداری تعمیرات مکانیک، رئیس برنامه ریزی، نگهداری و تعمیرات، نماینده شرکت مشاور تامسکو، کارشناسان و ارزیابان برگزار شد، حضار با بیان نقطه‌ نظرات و طرح موضوعات و سوال‌های مرتبط با این حوزه، به بحث و تبادل نظر در خصوص معیارها پرداختند.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده