رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۰:۵۹
  • کد خبر : ۴۳۶۴
  • چاپ خبر : سردارعزیز کجای دنیای زمین مخروبه 4 میلیارد تومان می ارزد؟/ فرار رو به جلو برای انحراف افکارعمومی؟

سردارعزیز کجای دنیای زمین مخروبه 4 میلیارد تومان می ارزد؟/ فرار رو به جلو برای انحراف افکارعمومی؟

به گزارش آفتاب بافق، به نقل از یزدی نیوز؛   فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگوی با یک سایت خبری بدون مجوز گفته است: بعد از بررسی های صورت گرفته، استاندار سابق یک شبهه ایجاد کرد که شاید میدان امیرچخماق موقوفه باشد که البته موقوفه هم بود اما این موضوع نزد […]

به گزارش آفتاب بافق،

به نقل از یزدی نیوز؛

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگوی با یک سایت خبری بدون مجوز گفته است: بعد از بررسی های صورت گرفته، استاندار سابق یک شبهه ایجاد کرد که شاید میدان امیرچخماق موقوفه باشد که البته موقوفه هم بود اما این موضوع نزد مقام رهبری بیان شد و ایشان فرمودند چون در راستای ترویج فرهنگ اسلامی و ایثار و شهادت است تدفین شهدا بلامانع است.

وی ادامه داد: حلیت زمین از حیث شرعی برای ما محرز شد اما همچنان مسئولان میراث فرهنگی با استناد به قانون 1337که دفن اموات در بناهای تاریخی و میراث فرهنگی ممنوع است نظر داشتند اگر در این نقطه شهید خاک شود این امر مخالف قانون است!

 سردار باقر زاده با بیان اینکه هرگز نمی توانیم بپذیریم شهدا مانند اموات تلقی شوند تصریح کرد: از نظر فقهی این شهدا حکمشان با اموات متفاوت است چراکه در عرصه عبادات فقه این شهدا  را افضل الشهدا می داند.

وی با اشاره به دو ایرادی که مسئولین میراث فرهنگی در خصوص تدفین شهدا گرفتند اذعن کرد: مسئولین میراث پیشنهاد دادند اگر شهدا در ضلع جنوب شرقی میدان دفن شوند حتی بنا هم می سازیم! که معمولا برای مواظبت از ازیک بنایی باید حدود اربعه آن مکان یعنی چهار طرف آن یکسان باشد معلوم نبود چه دلیل دارد که سازمان یونسکو تدفین شهدا را در صحن اصلی تکیه ایراد می گیرد اما ساخت بنا در پشت تکیه منافاتی ندارد؟

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین افزود: ما در مقررات یونسکو ندیدم که بگویند در آن ضلع مشکل دارد در این ضلع مشکل ندارد در حالی که کارشناسان بخش اعظم تاریخی این بنا را در پشت تکیه امیر چخماق می دانند.

سردار باقرزاده  تصریح کرد: بدلیل نقطه کور ضلع شرقی تکیه و نبود فضای کافیو با توجه به اینکه این ملک صاحب داشت بر نقطه اول اصرار کردیم و اصرار ما باعث شد دو تن از شهدا را جوانان ما به صورت شورانگیز به خاک بسپارند وسرپلی را برای ورود بقیه شهدا ایجاد کنند.

وی تاسف این جاست که پس از تدفین این دو شهید همین آقایان از سر لجاجت با صاحب زمین مربوطه تماس گرفتند که تا چهار میلیارد تومان این زمین را خریداری کنند با تدفین دو شهید در صحن اصلی بقیه را در پشت تکیه امیر چخماق قرار دهند که این حرکت بی معنا و جای سؤال دارد!

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین با بیان اینکه در محل دفن شهدا شش فعالیت مهم می تواندساماندهی شود گفت: این مکان محل خوبی است که  در فصول مختلف هشتاد عملیات دفاع مقدس باز کاوی شود و توصیه می کنم جوانان یزدی این امر را از بسیج وسپاه مطالبه کنند.

سردار باقر زاده ادامه داد: برگزاری شب های خاطره را در طول سال، شب های شعر دفاع مقدس، نقد کتاب های مقدس، ساماندهی کتابخانه دفاع مقدس از برنامه هایی است که می توان در فصول مختلف به برکت این شهدا انجام شود.

سردار باقر زاده با بیان اینکه برای مرقد شهدای گمنام  هیأت امنا تعیین می شود ابراز داشت: این هیت امنا را امام جمعه یزد، فرماندار یزد، رییس شورای شهر، شهرداریزد، فرمانده سپاه الغدیر و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل می دهند که وظیفه ساخت، مراقبت و بهره برداری از این مکان را زیر نظر بنیادهای حقظ آثار و نشر دفاع مقدس  برعهده خواهند داشت.

 

چند سوال یزدی نیوز از فرمانده دلاور و عزیز کشورمان، سردار باقرزاده مهربان:

اول: سردار عزیز شما مرتب ادعا می کنید این زمین مخروبه بوده است. همه می دانند  این زمین در بهترین جای شهر یزد است پس زمین با ارزشی حتی اگر مقداری آجر در آن ریخته باشد. شما ادعا می کنید مسئولان استان به مالک پیشنهاد خرید زمین داده اند. لطفا اسناد و مدارک در این زمینه ارائه دهید مثلا چه کسی با مالک و چگونه تماس گرفته است؟

دوم: اینکه در این دنیا یک تیکه زمین مخروبه و فاقد ارزش 4 میلیارد تومان پیشنهاد خرید شود، اولین نکته ای که به ذهن می رسد این است که پس این زمین نه مخروبه است نه فاقد ارزش بلکه اندازه چند خانه ویلایی در منطقه اعیان نشین صفاییه می ارزد. پس حرف شما و دوستانتان بر بی ارزش بودن زمین حرف گزافی است و یا پیشنهاد 4 میلیارد تومانی خرید آن!

سوم: می پذیریم که اولا مسئولان استان چنین پیشنهادی را به مالک زمین داده اند و دوما پیشنهادشان 4 میلیارد تومان ارزش دارد. باز هم بدیهی ترین نتیجه ای که می توان از فرض فوق گرفت این است که مسئولان استان حاضرند در این وانفسای بی پولی دولت، برای شهدا سنگ تمام بگذارند. و این نتیجه بدیهی در مقابل ادعای پوچ برخی افراد که مسئولان استان را مقابل شهید و شهادت قرار می دهند جای سوال های فراوانی را ایجاد می کند.  

سخن پایانی اینکه برخی از افراد برخلاف قوانین جاری  این کشور رفتار کرده و اکنون با فرار رو به جلو، سعی در انحراف افکار عمومی دارند. شهدا را بهانه ای برای امیال سیاسی و گروهی قراردادن، خیانت به خون آنهاست. خداوند همه را عاقبت به خیر کند.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده