رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
  • کد خبر : ۴۴۰۹۷
  • چاپ خبر : “شادباش به نویسنده ای توانمند”

“شادباش به نویسنده ای توانمند”

نوشته: عالیه نقیب الذاکرین بافقی (مهرگان) آفتاب بافق؛ نویسندگی؛ درونداشتی (استعدادی) خداوندی است که با خواندن و نوشتن نیرومند شده کم کم شکوفا می گردد . گاهی کسانی که نوشتن را دوست دارند، به شوند (دلیل) آگاهی نداشتن به راه و روش درست نوشتن و نبود جایی در شهر برای آموزش و راهنمائیشان، دلسرد شده […]

نوشته: عالیه نقیب الذاکرین بافقی (مهرگان)

آفتاب بافق؛ نویسندگی؛ درونداشتی (استعدادی) خداوندی است که با خواندن و نوشتن نیرومند شده کم کم شکوفا می گردد . گاهی کسانی که نوشتن را دوست دارند، به شوند (دلیل) آگاهی نداشتن به راه و روش درست نوشتن و نبود جایی در شهر برای آموزش و راهنمائیشان، دلسرد شده برای همیشه نگارش را کنار می گذارند یا برای چاپ و پخش نوشته های خود تلاشی نمی کنند .

وجود انجمن اهل قلم ،کمک بسیار خوبی برای جوانان دوستدار نوشتن و ادبیات است .کاری که ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد یزد پیگیر آن است و در این باره ، افراد توانمندی را هموند (عضو) هیأت موسس انجمن اهل قلم نموده است . خوشبختانه فرماندار فرهیختۀ شهرمان نیز در بین برگزیدگان هستند . بودن این بزرگوار در انجمن، نوید بخش دگرگونی های خوبی در زمینۀ نویسندگی شهرستان است . پس از آغاز کار انجمن اهل قلم استان، نمایندگانی از شهرستان انتخاب خواهند شد تا زیر نظر انجمن اهل قلم استان کار کنند ، توانایی جوانان و نوجوانان را بشناسند و آنها را یاری نمایند .

ادارۀ ارشاد بافق نیز با آگاهی از دستور کار انجمن استان می تواند گام های بلندی در این زمینه بردارد . امیدواریم جوانان و نوجوانان شهرمان بتوانند از این جایگاه پیش آمده ، استفاده سودمندی ببرند . سالها پیش زمانی که تازه نوشتن را آغاز کرده بودیم و انگیزۀ پژوهش در وجودمان هر روز بیش از پیش فروزان می شد ، برآن شدیم با خواندن و نوشتن بیشتر، نگارش درست را بیاموزیم . آن زمان گاهی ادارۀ ارشاد استان کلاسهایی برگزار می کرد و استادانی می آورد برای آموزش الفبای نویسندگی .

شاید این کلاسها برای مازیاد مفید نبود ولی بزرگترین شانس بودن در آن، آشنایی با کسانی بود که توانایی نوشتن داشتند و می توانستیم با همگامی و همپرسی با آنها به آموخته هایمان افزون کنیم .

آن زمان با یکی از نویسندگان توانای استان آشنا شدم و خوشبختانه تا به امروز اندیشه ها و آموزش های ایشان برای من بسیار سودمند بوده است .

مهندس زاده رحمانی ، نوآوری خوبی دارد ، توانا است ، ترجمه هایش قوی است و در ویراستاری دستی تمام دارد . نگارش را خوب می داند و از آموزش دانسته هایش کوتاهی نمی کند . سالهاست که اینگونه بوده . مایۀ شادی و خوشحالی است که ایشان به عنوان نمایندۀ شهرمان در انجمن اهل قلم هستند . به ایشان شادباش می گوئیم و برایشان آرزوی پیروزی و شادکامی داریم .

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده