رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • کد خبر : ۴۴۳۴۷
  • چاپ خبر : 500 نفر از دانش آموزان دختر بافقی بهار سن تکلیف خود را جشن گرفتند
گزارش تصویری؛

500 نفر از دانش آموزان دختر بافقی بهار سن تکلیف خود را جشن گرفتند

500 نفر از دانش آموزان دختر بافقی صبح امروز طی مراسم در سالن همایش های آهنشهر، به سن تکلیف رسیدن خود را جشن گرفتند. به گزارش آفتاب بافق، معاون پرورشی آموزش و پرورش بافق با اعلام این خبر گفت: صبح امروز جشن بندگی ۵۰۰ نفر از دختران دانش آموزان مکلف در سالن همایش های آهنشهر […]

500 نفر از دانش آموزان دختر بافقی صبح امروز طی مراسم در سالن همایش های آهنشهر، به سن تکلیف رسیدن خود را جشن گرفتند.

به گزارش آفتاب بافق، معاون پرورشی آموزش و پرورش بافق با اعلام این خبر گفت: صبح امروز جشن بندگی ۵۰۰ نفر از دختران دانش آموزان مکلف در سالن همایش های آهنشهر برگزار شد.

محمد رضا قاسم زاده با اشاره به برنامه های اجرا شده در این مراسم، افزود: در این مراسم برنامه های متنوعی از جمله اجرای گروه قلقلک شبکه تابان یزد، دکلمه گویی، شعر خوانی، آموزش احکام محرم و نامحرم برگزار شد.

وی رسیدن به سن تکلیف را نقطه عطفی برای ورود انسان به مرحله جدیدی از زندگی دانست و یادآور شد: دانش آموزان با اجرای این برنامه حلاوت عبادت و ارتباط با خدا را می چشند.

در ادامه اصغر رنجبر،مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان بافق با اشاره به اینکه خواندن نماز ، قران و رعایت حجاب به عنوان تکالیف اصلی دانش آموزان مکلف است،گفت: دانش آموزان با رسیدن به سن تکلیف موظف به انجام احکام الهی هستند و برپاکردن نماز ، رعایت محرم و نامحرم ، حفظ حجاب ، خواندن قران و گرفتن روزه از وظایف اصلی آنها محسوب می شود.

وی از همکاری همه مسئولین از جمله امام جمعه بافق،فرماندار و حضور مسئولین معاون فرماندار، فرمانده انتظامی، رئیس شورای شهرستان، رئیس تبلیغات اسلامی؛ بخشدار، و جمعی دیگر از مسئولان تشکر نمود.

همچنین طالعی،معاون فرماندار در این مراسم رسیدن به سن تکلیف را آغاز ارتباط با خداوند دانست و بیان کرد: بر همین اساس وظایف سنگینی بر دوش شما مکلفین قرار می گیرد که با توجه به اهمیت این موضوع، در راستای عمل به تکالیف دینی و اجتماعی خود آماده می شوید.

وی رسیدن به سن تکلیف را نقطه عطف در زندگی هر انسان دانست که والدین هر شخص با کمک مربیان مدارس باید وظایف دینی را برای این عزیزان تبیین کنند.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده