رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • کد خبر : ۴۴۸۷۶
  • چاپ خبر : “بانوان هندبالیست باشگاه سنگ آهن” از بهترین های استان یزد
سیده مریم فخری:

“بانوان هندبالیست باشگاه سنگ آهن” از بهترین های استان یزد

به گزارش آفتاب بافق؛ در پی آماده سازی تیم هندبال بانوان باشگاه آهن جهت حضور در مسابقات قهرمانی به میزبانی شیراز گفتگوی با سرمربی تیم هندبال بانوان باشگاه سنگ آهن انجام شد. لطفا خودتان را معرفی کنید: سیده مریم فخری هستم، مربی هندبال و در سال 1382 موفق به اخذ کارت مربیگری درجه 3 شدم. […]

به گزارش آفتاب بافق؛ در پی آماده سازی تیم هندبال بانوان باشگاه آهن جهت حضور در مسابقات قهرمانی به میزبانی شیراز گفتگوی با سرمربی تیم هندبال بانوان باشگاه سنگ آهن انجام شد.

لطفا خودتان را معرفی کنید:

سیده مریم فخری هستم، مربی هندبال و در سال 1382 موفق به اخذ کارت مربیگری درجه 3 شدم.

از چه سالی شروع به انجام ورزش هندبال کردید؟

قبل از ورود به مدرسه با شرکت در آموزشگاه ها مشغول به یادگیری و بازی هندبال شدم و بعد اخذ مدرک، به مدت 2 سال به عنوان مربی مدارس هندبال در آموزش  و پرورش مشغول خدمت شدم،همزمان نیز در کانون های هندبال فعالیت می کردم.از اواخرسال 1383 جزو اولین مربی های خانم باشگاه سنگ آهن شدم و اکنون دارای مدارک درجه یک بین المللی مربی گری،مربی گری دروازه بانی هندبال و همچنین مربی گری بدنسازی هندبال هستم.

در حال حاضر مشغول به چه فعالیتی هستید؟

 هم اکنون با 2 تن از مربی های هندبال خانم ها دهقان و کمالی که به ترتیب دارای مدرک درجه یک بین المللی و درجه 2 هستند،به عنوان مربی رده نونهالان،نوجوانان و بزرگسالان که حدود 150 بازیکن بومی هستند،در خدمت تیم سنگ آهن هستیم.

نحوه انتخاب بازیکنان چگونه است؟

 با همکاری آموزش و پرورش به همه مدارس مراجعه نمودیم و دانش آموزان را در رده های مختلف مورد ارزیابی قرار دادیم. طرح استعداد یابی ما بر اساس شرایط فیزیکی و علاقه مندی دانش آموزان به این رشته است.

آینده هندبال بافق را چگونه می بینید؟

طی 2 سال گذشته اتفاقات خوبی برای هندبال بانوان رقم خورد. کسب مقام پنجم نوجوانان در مسابقات سال 95  به میزبانی یاسوج، کسب عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی طی 2 دوره در مسابقات ناحیه 6 کشور،همچنین سال گذشته در مسابقات دسته 2 ایران که به میزبانی اهواز با حضور 12 تیم برگزار شد حائز مقام سوم شدیم.

 در سال 96 در مسابقات دسته 2  قزوین که با حضور 16 تیم از بهترین های ایران انجام گرفت،توانستیم با شکست تیم های مازندران،اصفهان و کردستان  جزو هشت تیم برتر انتخاب شویم . اما متاسفانه در دور دوم با با شکست در مقابل تیم فیروز آباد از دور مسابقات حذف شدیم.

هم اکنون تیم در چه وضعیتی است؟

در حال حاضر مشغول تمرینات و آماده سازی تیم نوجوانان برای حضور در مسابقات قهرمانی به میزبانی شیراز با حضور 16 تیم از اواخر بهمن ماه هستیم.در این دوره تیم بافق به عنوان سرگروه شرکت خواهد کرد. خوشبختانه توانستیم با همکاری باشگاه سنگ آهن یک بازی تدارکاتی جهت آماده سازی بازیکنان در تاریخ 28 و 29  دی ماه سال جاری با تیم های منتخب کرمان و زرند برگزار نماییم که تیم بافق موفق به برد در هر 2 بازی شد.جا دارد از تلاش ها و حمایت های مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن در اجرای این مسابقات تشکر کنم.

چه حرف و یا خواسته ای از مردم و مسئولان دارید؟

هر تیمی وقتی برای مسابقه حضور می یابد،دوست دارد مورد تشویق هواداران خود قرار گیرد. بازیکنان نوجوانان ما از این بابت افسوس می خورد که ای کاش یک بافقی برای تماشای بازی و تشویق آنان حضور داشت. شاید اطلاع رسانی در گروه های ورزشی نشده بود وگرنه ما حتما تماشاچی داشتیم.من حتی با خود می گفتم وقتی که اختلاف گل و نتیجه را در هر گروهی بگذاریم،ممکن است همه فکر کنند کرمان یه تیم دست و پا بسته ای است،اما آنان 2 تیم در  لیگ برتر دارند.بازیکنان ما با اینکه همه بومی و از لحاظ میانگین قدی کیفیت لازم را ندارند اما عالی کار کردند.من اگر بخواهم از بین آنان یک بازیکن خوب معرفی کنم،نمی توانم.چون همه بازیکنان تیم نوجوانان امید،جوانان و بزرگسالان جزو بهترین ها هستند.

حرف آخر:

در آخر از همکاری و حمایت های مدیر عامل شرکت سنگ آهن،مدیر ورزشگاه فرهنگی – ورزشی و اعضا هیئت مدیره که نقش اصلی برای پیشرفت ورزش شهرستان و هندبال بافق ایفا می کنند،تشکر می کنم.

 در سال گذشته با همکاری باشگاه سنگ آهن دوره مربیگری و داوری درجه سه هندبال برای افراد علاقمند بومی برگزار کردیم که با استقبال خیلی خوبی مواجه شد. در آخر 30 نفر از شرکت کنندگان موفق به اخذ مدرک درجه سه مربیگری هندبال و نیز داوری شدند. همچنین کلاس داوری با حضور 27 نفر تشکیل گردید که در نهایت 15 نفر موفق به دریافت کارت داوری درجه 3 هندبال شدند.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده