رفتن به بالا
  • سه شنبه - 17 بهمن 1396 - 10:29
  • کد خبر : ۴۵۳۳۶
  • چاپ خبر : خودباوری راه رسیدن به موفقیت های بزرگ است + تصاویر
کار آفرین برتر یزد:

خودباوری راه رسیدن به موفقیت های بزرگ است + تصاویر

سید حسین پور رضوی کار آفرین برتر استان یزد شب گذشته در همایش از رنج تا گنج گفت: خودباوری یکی از اولین قدم ها به سمت موفقیت است. اگر به خودتان اعتماد نداشته باشید، موفق شدن در کارها خیلی سخت می شود. به گزارش آفتاب بافق،همایش از رنج تا گنج شب گذشته با دعوت از […]

سید حسین پور رضوی کار آفرین برتر استان یزد شب گذشته در همایش از رنج تا گنج گفت: خودباوری یکی از اولین قدم ها به سمت موفقیت است. اگر به خودتان اعتماد نداشته باشید، موفق شدن در کارها خیلی سخت می شود.

به گزارش آفتاب بافق،همایش از رنج تا گنج شب گذشته با دعوت از سید حسین پوررضوی، کارآفرین برتر استان یزد(اولین کاتب قرآن سنگی جهان اسلام) و حضور جمعی از مسئولین شهرستان بافق و مردم در سالن همایش های آهنشهر برگزار شد.

در این همایش سید حسین پوررضوی به رمز و رازهای موفقیت در کسب و کار با اشاره به تجربیات و پیروزی های خود پس از مواجه با شکست ها و ناامید نشدن در برابر آن با تلاش مستمر پرداخت و گفت: حق انسان این نیست که در مواجه با شکست،افسرده و ناامید شود،چرا خداوند ما را اینگونه نیافریده است.

وی با بیان اینکه،شکست ها ریشه در بزهکاری ها و عدم مدیریت صحیح ما دارد گفت: خودباوری اولین گام به سوی موفقیت است. اگر به خودتان اعتماد نداشته باشید، موفق شدن در کارها خیلی سخت می شود.

پور رضوی سپس به بیان نکاتی برای رسیدن به خود باوری اشاره کرد و افزود:

1- یاد بگیرید که تنها نظر شما است که اهمیت دارد. افکار و نظرات بی اهمیت دیگران را کنار بگذارید. فقط خودتان هستید که باید واقعیت زندگی را برای خود آشکار کنید.

2- همه چیز را امتحان کنید،حتی اگر ندایی در ذهنتان بگوید که ممکن نیست. کوچکترین پیروزی ها می تواند به شما اعتبار بخشد تا بار دیگر در مواجهه با یک مشکل یا هدف بیشتر به خودتان اعتماد کنید.

3- رفتارهای دفاعی را کنار بگذارید. وقتی به خودتان می گویید ” نمی توانید ” آن هم قبل از اینکه حتی تلاشی کرده باشید،اجازه می دهید تا شکست بخورید. پس این رفتارها را کنار بگذارید و همیشه متضاد ان را به خودتان دیکته کنید.

4- برای خودتان هدف تعیین کنید. وقتی هدف داشته باشید کنترل در دستان شماست.

5- دلیل شکست هایتان را پیدا کنید. برای هر کسی پیش می آید که نتواند به هدفی دست پیدا کند، اما اگر از شکست هایتان درس بگیرید احتمال موفقیت شما بیشتر می شود.

و در نهایت خودتان را باور کنید تا بهترین باشید.

این کار آفرین نمونه در ادامه سخنان خود،یکی دیگر از راه های رسیدن به موفقیت را تلاش و پشتکار بسیار عنوان کرد و گفت: تلاش یعنی هر لحظه برای بهتر شدن، یکی از چیزهایی که بشر به دنبال آن هست، موفقیت و تلاش برای رسیدن به هدف والاست و مشتاقانه سعی می کند تا آن را از آن خود کند. اما چرا؟ دلیل روشن است. وقتی چیزی را بدست می آوریم، به خود افتخار کرده، حس خوبی به ما دست می دهد و به مرحله بالاتری از مهارت، احترام و فرصت ها دست خواهیم یافت. داشتن بعضی چیزها در زندگی الزامی است، زیرا ما بشر هستیم و همیشه نیازمند و خواستار پیشرفت و تعالی هستیم.

وی با اشاره به اینکه انسان ها برای رسیدن به هدف و علایق خود مشتاقانه تلاش می کنند، اما گاهی آنچه را که می خواهند بدست نمی آورند، خاطر نشان کرد: همانطور که می دانیم هیچ مشکل و قدم اشتباهی در شروع کار وجود ندارد. هیجان زدگی و اشتیاق، یکی از راه های رسیدن به هدف است. اما مشکل اینجاست که هیجان و اشتیاق کم کم از بین رفته ، در نتیجه احساس می کنیم که ادامه دادن راه بی ارزش است و در میانه راه دست از کار می کشیم.

اگر با شکیبایی مسیر را تا انتها طی کنیم، در نهایت به ارزش موفقیت خود پی می بریم و انرژی صرف شده روی کار کاملا به ما باز می گردد.

شایان ذکر است این همایش به همت روابط عمومی شرکت سنگ آهن و اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق برگزار گردید.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده