رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
  • کد خبر : ۴۵۶۵۶
  • چاپ خبر : برگزاری مراسم تجلیل از حافظان قرآن کریم در دفتر امام جمعه بافق
گزارش تصویری:

برگزاری مراسم تجلیل از حافظان قرآن کریم در دفتر امام جمعه بافق

مراسم تجلیل از حافظان قرآن کریم  صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین و حافظان قرآن از سوی شورای اسلامی شهر بافق در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ مراسم تجلیل از حافظان کل قرآن کریم صبح امروز از سوی شورای اسلامی شهر بافق با حضور حجة الاسلام  و المسلمین سلیمانی، […]

مراسم تجلیل از حافظان قرآن کریم  صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین و حافظان قرآن از سوی شورای اسلامی شهر بافق در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ مراسم تجلیل از حافظان کل قرآن کریم صبح امروز از سوی شورای اسلامی شهر بافق با حضور حجة الاسلام  و المسلمین سلیمانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، اعضای شورای شهر و جمعی دیگر از مسئولین در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجة الاسلام علی روحانی،رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بافق ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: پیامبر اسلام (ص) سفارش بسیار در حفظ  2 امانت گرانبها و ارزشمند،قرآن و اهل بیت(ع) در بین مسلمانان داشتند و تاکید نمودند که هر کس به انان تمسک جوید رستگار می شود.

وی افزود: متاسفانه قبل از انقلاب توجه به قرآن کریم کمتر بود و بیشتر به ظاهر آن به عنوان اول صداق و مهریه یا برای اموات وگذشتگان در منازل نگهداری می شد.

روحانی در ادامه افزود: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی روی مسئله تلاوت، آموزش و حفظ آن برنامه ریزی هایی شده، ولی با توجه به گستردگی قرآن باید در این زمینه تلاش واهتمام بیشتری داشته باشیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بافق خاطر نشان کرد: به گفته مقام معظم رهبری،قرآن همه چیز ما است. از قران هر چه می خواهید برگیرید، زیرا سبب سعادت دنیا و اخرت  است. اما متاسفانه مورد غفلت ما قرار گرفته است که ان شاءالله  با تلاش خستگی ناپذیر اموزش دهندگان قران،حافظان و جامعه اسلامی بتوانیم خدمتی را در جهت نهادینه شدن تلاوت قران و درک مفاهیم آن در جامعه اسلامی داشته باشیم.

در ادامه حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق با اظهار خرسندی از برگزاری این مراسم و حضور حافظان قرآن گفت : قرآن کتابی است ماندگار و خوشبختانه حرکت های خیلی خوبی در جهت ترویج آن در کشور انجام گرفته است.

امام جمعه بافق تصریح کرد: امیدواریم حافظان قرآن که در این راستا فعالیت می کنند، با بهره گیری از علوم قرآنی که در طول قرن ها مورد استفاده اندیشمندان بوده است، در جهت ترویج مفاهیم این کتاب الهی از طریق آموزش به علاقمندان و عموم گامی موثر بردارند.

در پایان این مراسم از حافظان کل قرآن کریم شهرستان با اهدا لوح تقدیر وتشکر شد.

عکس: بهنام باباییان

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده