رفتن به بالا
  • جمعه - ۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸
  • کد خبر : ۴۷۱۸۴
  • چاپ خبر : با ساخت سالن آمفی تئاتر مجهز ایده آل ؛ بافق می تواند میزبان اجرای آثار فرهنگی و هنری استان باشد
امیرحسین انصافی بازیگر تئاتر:

با ساخت سالن آمفی تئاتر مجهز ایده آل ؛ بافق می تواند میزبان اجرای آثار فرهنگی و هنری استان باشد

امیر حسین انصافی بازیگر تئاترو مدرس موسیقی و فرزند جواد انصافی(عبدلی معروف) بنا به دعوت میثم پورمنش و گروه شبدیز بافق صبح امروز میهمان این گروه بود، خبرنگار ما گفتگوی با وی انجام داده است. آفتاب بافق،گفتگو ویژه با امیر حسین انصافی،بازیگر تئاتر آفتاب / لطفا خودتان را معرفی کنید؟ امیر حسین انصافی هستم متولد […]

امیر حسین انصافی بازیگر تئاترو مدرس موسیقی و فرزند جواد انصافی(عبدلی معروف) بنا به دعوت میثم پورمنش و گروه شبدیز بافق صبح امروز میهمان این گروه بود، خبرنگار ما گفتگوی با وی انجام داده است.

آفتاب بافق،گفتگو ویژه با امیر حسین انصافی،بازیگر تئاتر

آفتاب / لطفا خودتان را معرفی کنید؟

امیر حسین انصافی هستم متولد 1371 شهر شمیرانات تهران،پیشه اصلی من کار تئاتر است، البته در کنار آن تدریس موسیقی و تحصیلات در رشته ادبیات را نیز انجام می دهم.

 

آفتاب/ فعالیت های هنری خود را از چه سالی آغاز نمودید؟

در 13 سالگی به عنوان نوازنده وارد سازمان صدا و سیما شدم و بعدها به کار اهنگسازی و تنظیم مشغول شدم.

اما جرقه شروع فعالیت های نمایشی ما خارج از زمینه سازی و تشویق های پدرم با توجه به اینکه در یک خانواده هنری و فرهنگی بزرگ شده ام، کانون پرورش فکری کودک و نوجوان بود که نقشی مؤثر در شکوفایی استعداد و پیدا کردن مسیر برای ورود حرفه ای من به این عرصه داشت.

 

آفتاب/ تا کنون در چه جشنواره هایی شرکت نمودید؟

سال های کودکی و نوجوانی در جشنواره های حرفه ای تئاتر فجر دانش آموزی شرکت می کردم و عمده فعالیت ما نمایش های ایرانی بود. پیوست آن موسیقی و سازهای کوبه ای و ملودی قرار داشت و توانستم کار آهنگ سازی بیش از 40 اثر نمایشی را انجام دهم. در جشنواره های متعددی از جمله نهمین جشنواره سراسری تئاتر ماه،بیستمین  و بیست و یکمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان همدان،جشنواره بین المللی پاپت کارناوال بانکوک، اولین،چهارمین و پنجمین جشنواره تئاتر شهر که موفق به دریافت جایزه اول اهنگسازی و نوازندگی شدم، در جشنواره اول و پنجم تئاتر شهر جایزه اول بازیگری را دریافت کردم و جوایز متعدد دیگر که از حضور در این عرصه بدست آوردم.

 

آفتاب/ عمده فعالیت شما در چه زمینه ای است؟

عمده فعالیت ما در حوزه نمایش ایرانی،سیاه بازی ،خیمه شب بازی،نقالی و غیره است.

آفتاب/ علت حضور شما در بافق چیست؟

افتخار این را داشتم در اخرین ماه از سال 96 مهمان مردم خونگرم یزد و بافق باشم. به دعوت هنرمند عزیز میثم پورمنش به شهر بافق آمدم و  از اماکن زیبا و ابنیه تاریخی آن دیدن کردم. امیدوارم به همت هنرمندان بافق فعالیت های هنری و فرهنگی در این شهرستان رواج یابد تا مخاطب اصلی خود را پیدا کند. متاسفانه برخی مخاطبان در اثر کج سلیقگی روزگار که دارد به آنان تحمیل می شود،مردم را به سمتی که با فرهنگ و هنر خود بیگانه است،سوق می دهد.امیدوارم تلاش هایی در این زمینه برای هنرمندان انجام گیرد تا آنان بتوانند اجراهای متعدد و برنامه های فرهنگی و هنری فاخری را برای مردم اجرا کنند.

آفتاب/ از دیدن شهر بافق لذت بردید؟

من و همسرم در ابتدا از آرامش و صفای مردمان این شهر لذت بردیم.هوای پاک اینجا برای ما که در شهری شلوغ،پرترافیک،آلوده و پر از تنش های عصبی زندگی هست،مانند بهشت است.

از دیدن ابنیه تاریخی و اماکن گردشگری آن واقعا لذت بردیم.امیدوارم هنرمندان دیگر نیز بتوانند به این شهر زیبا بیایند و از آن دیدن کنند تا جرقه ای برای اجرای فعالیت های هنری جدی و حرفه ای باشد تا فقط اجراهای نهادی و سازمانی، البته لازمه این امر در اختیار گذاشتن تسهیلات و امکانات در خور برای یک اجرای ایده آل است.

 

امیدواریم بخشی از هزینه هایی که برای رونق و توسعه شهر صورت می گیرد برای هنر و فرهنگ صرف شود.تا در آینده ای نزدیک شاهد احداث یک سالن آمفی تئاتر ایده آل و مهندسی شده با تجهیزات به روز باشیم و شهر بافق محل اجراهای آثار فرهنگی و هنری استان باشد. اگر این شرایط فراهم شود بسیاری از کسانی که راغب برنامه های فرهنگی به خصوص تئاتر و موسیقی هستند به اینجا خواهند آمد.

آفتاب / سخن آخر؟

برای همه عزیزان و سخت کوشان عرصه هنر در استان و شهرستان ارزوی موفقیت می کنم،امیدوارم با تعامل یکدیگر شاهد حضور در جشنواره های سراسری باشیم.

 

ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “با ساخت سالن آمفی تئاتر مجهز ایده آل ؛ بافق می تواند میزبان اجرای آثار فرهنگی و هنری استان باشد”

  • اميرحسين انصافي says:

    سپاس از انتشار مصاحبه اصلاحاتي كه به نظرم آمد نهمين جشنواره تئاتر ماه كه درج شده دومين و پاپت كارناوال هست . ممنون از شما و خبر عالي شما

ارسال دیدگاه

error: متن حفاظت شده