رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • کد خبر : ۴۹۱۸۵
  • چاپ خبر : حفظ حریم فرهنگی جاذبه‌های گردشگری توسط کمپ ها / بافق شهری ارزشی و رعایت شئونات اسلامی وظیفه همگان است
امام جمعه بافق:

حفظ حریم فرهنگی جاذبه‌های گردشگری توسط کمپ ها / بافق شهری ارزشی و رعایت شئونات اسلامی وظیفه همگان است

حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی با توجه به ایام نوروز و حضور گردشگردان در بومگردی های محلی،خطاب به مردم و مسئولان شهرستان بافق گفت: بافق شهری ارزشی و فرهنگی با مردمانی متدین است،همه همشهریان و مسئولان باید مراقب حریم ها باشند و نگذارند در این ایام مشکلی به وجود آید،رعایت شئونات اسلامی وظیفه همگان است. […]

حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی با توجه به ایام نوروز و حضور گردشگردان در بومگردی های محلی،خطاب به مردم و مسئولان شهرستان بافق گفت: بافق شهری ارزشی و فرهنگی با مردمانی متدین است،همه همشهریان و مسئولان باید مراقب حریم ها باشند و نگذارند در این ایام مشکلی به وجود آید،رعایت شئونات اسلامی وظیفه همگان است.

به گزارش آفتاب بافق،حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی،امام جمعه شهرستان بافق در خطبه اول نماز جمعه این هفته با دعوت نماز گزاران به تقوی الهی،پیرامون راه های رسیدن به سعادت و درجات عالی در دنیا و آخرت مطالبی را بیان نمود.

 وی با بیان اینکه انسان با رعایت تقوا می تواند از گزند گناه مصون بماند و مورد لطف و عنایات الهی قرار بگیرد،افزود: آنچه به انسان عزت و سربلندی می دهد رعایت فرمان الهی است و این امر موجب سعادت در دنیا و آخرت می شود.

سلیمانی بر لزوم تقوای الهی،حق گویی و حق مداری تاکید کرد و گفت: تقوا باعث اصلاح عمل انسان خواهد شد، صداقت در گفتار و در کردار باید همواره مورد توجه باشد.

وی خاطر نشان کرد: آنهایی که در دنیا صداقت پیشه کردند و در کردار و گفتار صادق بودند در قیامت این صداقت برای آنها سود فراوان خواهد داشت.

حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به رویداد 29 اسفند ماه ،سالروز ملی شدن صنعت نفت و تلاش های آیت الله کاشانی گفت: وقتی یک جریان و انقلابی در کشور رخ می دهد باید رهبری برای هدایت آن جریان حضور داشته باشد.کسانی چون آیت الله میرزای شیرازی در جریان تنباکو،شیخ فضل الله نوری در شکل گیری مشروطیت و امام خمینی (ره)  درایجاد انقلاب اسلامی نقشی موثر ایفا کردند.

وی با اشاره به سلطه انگلستان بر عراق و دخالت های آن بر نفت کشور ما و نقش مهم آیت الله کاشانی در مقابله با این سران افزود: آیت الله کاشانی با مشاهده دخالت های انگلیس در کشور،علیه انان قیام کرد که سبب دستگیری وی شد،اما پس از آزادی مجدد به مبارزات خود ادامه داد.

امام جمعه بافق اختلاف بین مصدق و آیت الله کاشانی را سبب بهره گیری دشمنان دانست و خاطر نشان کرد: پس از جریان 28 مرداد کشور محل استقرار آمریکایی ها شد،دشمنان با استفاده از جریانات داخلی کشور بر ما حکومت می کردند.

وی وحدت و انسجام امروز ملت ایران را رمز ایستادگی در برابر دشمنان دانست و به این امر تاکید کرد.

سلیمانی در بحث دیگر سخنان خود با اشاره به در پیش رو بودن سال جدید ومناسبت های ایام نوروز بیان کرد: نوروز امسال ما مصادف با شهادت امام هادی (ع) است و باید این مناسبت را رعایت کنیم.

وی بر توجه به نیازمندان و مستمندان در ایام نوروز و کمک به آنان تاکید کرد و خاطر نشان کرد: صله رحم از مواردی است که اسلام به آن اشاره کرده است،اگر در اقوام خود فرد نیازمندی را می شناسیم، باید در این زمینه مساعدت کنیم.

امام جمعه بافق با اشاره به درپیش رو بودن لیلة الرغائب در پنجشنبه هفته آینده گفت: از تمام مردم خواهانم از هر گونه اسرافی در این روز پرهیز کنند و چه نیکو است که آنچه را که می خواهیم برای اهل قبور خود صرف کنیم برای کمک به نیازمندان انفاق کنیم.

وی با توجه به ایام نوروز و حضور گردشگردان در بومگردی های محلی،خطاب به مردم و مسئولان شهرستان بافق گفت: بافق شهری ارزشی و فرهنگی با مردمانی متدین است،همه همشهریان و مسئولان باید مراقب حریم ها باشند و نگذارند در این ایام مشکلی به وجود آید،رعایت شئونات اسلامی وظیفه همگان است.

عکس: م.تقی زاده بافقی

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده