رفتن به بالا
  • شنبه - ۵ مهر ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۲
  • کد خبر : ۴۹۵
  • چاپ خبر : استان يزد جزء استان هاي برتر و پيشرو كشور در زمينه آمارگيري است

استان يزد جزء استان هاي برتر و پيشرو كشور در زمينه آمارگيري است

به گزارش روابط عمومي فرماندار بافق ، مديركل دفترآمار و اطلاعات و GIS استانداري استان يزد در جلسه شوراي اداري شهرستان بافق با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس و اجراي سرشماري عمومي کشاورزي گفت: در راستاي تحقق حماسه اقتصادي و اقتصاد مقاومتي و به منظور دستيابي به آمار و اطلاعات دقيق […]

به گزارش روابط عمومي فرماندار بافق ، مديركل دفترآمار و اطلاعات و GIS استانداري استان يزد در جلسه شوراي اداري شهرستان بافق با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس و اجراي سرشماري عمومي کشاورزي گفت: در راستاي تحقق حماسه اقتصادي و اقتصاد مقاومتي و به منظور دستيابي به آمار و اطلاعات دقيق کشاورزي ، سرشماري عمومي کشاورزي در استان يزد همزمان در سراسر کشور از پنجم مهرماه آغاز مي شود و تا هجدهم آبان 1393 ادامه دارد .

“حميد فخرالدين” افزود : استان يزد جزء استان هاي برتر و پيشرو كشور در زمينه آمارگيري است و تجربه مطلوبي در اين زمينه وجود دارد.

وي افزود: اهمیت این طرح کمتر از سرشماری نفوس و مسکن نیست زیرا این آمار مورد استفاده در برنامه ریزی و تصمیمات کلان کشور خواهد بود.

فخر الدين ادامه داد: در این سرشماری که برای چهارمین دوره بعد از انقلاب برگزار می شود پرسشنامه های کاغذی حذف و تمامی اطلاعات بهره برداران از طریق تبلت ثبت خواهد شد.

مديركل دفترآمار و اطلاعات و GIS استانداري با اشاره به اینکه بخش کشاورزی دومین بخش مهم در کشور است، گفت: سهم بخش کشاورزی در اشتغال و تولید ناخالص داخلی قابل توجه است و آگاهی از نیازهای بخش کشاورزی گامی در جهت خوداتکایی ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وي به كلاس هاي آموزشي برگزار شده اشاره كرد و اظهار داشت: در خصوص نيروي انساني توانمند كه يكي از دغدغه هاي اصلي مسئولان مرتبط بوده است، تاكيد بر جذب نيروهاي بومي و با توجه به موقعيت جغرافيايي بوده است كه به جز ميبد و بافق كه اكثرا بانوان استقبال نموده اند در بقيه شهرستان ها برادران حضور دارند و ريزشي نيز در اين خصوص مشاهده نمي شود.

“حميد فخر الدين” در پايان ضمن تاکيد بر همکاري دستگاههاي اجرايي شهرستان در برگزاري هر چه بهتر سرشماري عمومي کشاورزي گفت: خانوارها، بهره برداران کشاورزی و دامپروری، شرکت های رسمی و موسسه های عمومی دارای فعالیت کشاورزی هدف آمارگیران سرشماری عمومی کشاورزی هستند.

New0423 New0426

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده