رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
  • کد خبر : ۵۱۰۲۸
  • چاپ خبر : درباره ارزش های دینی با کسی تعارف نداریم / مسؤلان باید  با هر گونه حرمت شکنی برخورد قاطعانه کنند
امام جمعه بافق:

درباره ارزش های دینی با کسی تعارف نداریم / مسؤلان باید با هر گونه حرمت شکنی برخورد قاطعانه کنند

حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی خطاب به مسئولان با اشاره به حرمت شکنی های انجام شده در اماکن گردشگری بافق در ایام نوروز گفت: درباره حفظ ارزش های دینی شهر با کسی تعارف نداریم و مسؤلان باید جلوی حرمت شکنی ها را بگیرند و برخورد قاطع کنند. به گزارش آفتاب بافق، حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق […]

حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی خطاب به مسئولان با اشاره به حرمت شکنی های انجام شده در اماکن گردشگری بافق در ایام نوروز گفت: درباره حفظ ارزش های دینی شهر با کسی تعارف نداریم و مسؤلان باید جلوی حرمت شکنی ها را بگیرند و برخورد قاطع کنند.

به گزارش آفتاب بافق، حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان گفت: اسلام یک حد و حدودی دارد که آن در قانون اساسی آمده است. نمی شود آزادی که در غرب است را در ایران هم داشته باشیم، اگر کشور ما جمهوری اسلامی است، باید تمام مسائل اسلامی و جمهوری آن در راستای آزادی مطرح شود.

وی در ادامه افزود: ما نمی توانیم در یک کشور اسلامی که هزاران شهید داده است شاهد حرکت های غربی باشیم. آزادی یک حدوی دارد و  در همه کشورهای دنیا طبق قوانین مراعات می شود.در کشور ما هم همینطور است و هیچ کس حق ندارد حرکت هایی که نشأات گرفته از غرب است در اینجا انجام شد.

امام جمعه بافق تصریح کرد:گردشگرانی برای بازدید از اماکن گردشگری به بافق آمدند، اما حرکاتی انجام دادند که دور از شأن اسلامی بود، اینجا یک شهر مذهبی است و کشورهم جمهوری اسلامی ایران است،اما می خواهند بی بند و باری را ترویج دهند که این خیلی خطرناک است.

وی به مسئولین تذکر داد: آقایانی که متصدی این مسائل هستند مگر شما پول نمی گیرید؟ اگر پول می گیرید یک مقدار هم هزینه کنید برای اینکه جایگاه شهر حفظ شود. چندین بار به من مراجعه کردند و گزارش بی بندوباری ها را به من گزارش دادند.

سلیمانی اظهار داشت: من در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 1396 گفتم که احتمال دارد عده ای بیایند و اقداماتی انجام دهند که دور از شأن این شهر و دین باشد. ولی باید حریم ها حفظ شود. توری که می خواهد از هرکجا به سمت بافق حرکت کند غلط می کند آنچه در شهر ما به عنوان ارزش است را خدشه دار کند و در محیط دیگری بروند.

امام جمعه بافق تصریح کرد: حریم راشکستند و باید جلوی آن را گرفت. بافق شهری مذهبی و مردمان آن متدین هستند. در این هفته چندین خانم به من زنگ زدند که رفتیم ولی خجالت کشیدم و برگشتیم. مردم متدین هستند و ناموسشان پاک است و می خواهند آنها را حفظ کنند.

حجت الاسلام سلیمانی خاطر نشان کرد: ما پشتیبان گردشگری هستیم و می خواهیم مرد بیایند و از نزدیک شهر ما را ببینند ولی باید ارزش ها خدشه دار نشود. ما دین مان را فدای بعضی از کارها نمی کنیم.

منبع: بافق خبر

 

ارسال دیدگاه


2 دیدگاه برای “درباره ارزش های دینی با کسی تعارف نداریم / مسؤلان باید با هر گونه حرمت شکنی برخورد قاطعانه کنند”

  • احسنت و خدا قوت ، انشاالله در اجرا نیز نظارت و از مسِولین زیربط گزارش کار بخواهید.

  • تبارک الله .ممنون از شما امام جمعه عزیز.واقعا حرف دل مارا زدید.حیف است این شهر مذهبی به دست یک عده غریبه خراب شود.انشا؛ الله مسئولین ذی ربط عمل کنند به حرف های شما.و بدانند ما پایبند به دین خود هستیم.

ارسال دیدگاه

error: متن حفاظت شده