رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  • کد خبر : ۵۱۳۳۵
  • چاپ خبر : بیماری سلیاک

بیماری سلیاک

به قلم: معصومه خادم زاده بافقی کارشناس پرستاری کلینیک دیابت بیمارستان ولیعصر(عج)بافق آفتاب بافق،بیماری سلیاک؛یک اختلال خودایمنی روده باریک است که دران سلولهای دفاعی بدن به گلوتن موجود درمواد غذایی حمله کرده وباعث التهاب یاصدمه به دیواره مخاطی روده می شود. گلوتن پروتئینی است که دربرخی غلات مثل گندم،جو وگاه جوی 2 سر موجود می […]

به قلم: معصومه خادم زاده بافقی

کارشناس پرستاری کلینیک دیابت بیمارستان ولیعصر(عج)بافق

آفتاب بافق،بیماری سلیاک؛یک اختلال خودایمنی روده باریک است که دران سلولهای دفاعی بدن به گلوتن موجود درمواد غذایی حمله کرده وباعث التهاب یاصدمه به دیواره مخاطی روده می شود. گلوتن پروتئینی است که دربرخی غلات مثل گندم،جو وگاه جوی 2 سر موجود می باشد.

 سلیاک درافرادی دیده می شود که ازنظر ژنتیک مستعد باشند و در زنان شایعتر ازمردان است.تحقیقات نشان داده شده که دردیابت نوع یک این بیماری شایعتر می باشد. عوامل محیطی مانند استرس،عفونت های قارچی و نوشیدنی های الکلی روند بروز این بیماری را تسریع می کند.

این افراد با مصرف مواد غذایی حاوی گلوتن که درنان تهیه شده با گندم یا محصولات حاوی جو و گندم و گاه بعضی غلات دچار التهاب روده می شوند و به این ترتیب روده نمی تواند عملکرد خود را به درستی انجام دهد وعلائم نفخ شکم،استفراغ،اختلال دررشد و اسهال مزمن را ایجاد می کند. در دیابت های نوع یک که دچار نوسانات قند خون می باشند ویا بعد ازخوردن غذا دچار هایپوگلیسمی یا افت قند خون شوند،باید به این بیماری شک کرد. ازمایش خون درقدم اول به تشخیص بیماری کمک می کند و مهمترین روش درمان این بیماران مصرف رژیم غذایی فاقد گلوتن،نان،کیک ها وشیرینی جات که دران ها گندم و یاگلوتن استفاده شده باشد وبه جای ان آرد سیب زمینی،برنج ،عدس،سویا،ذرت ولوبیا راجایگزین نمایند.

ازمصرف انواع سس ها و مواد فراوری شده مانند سوسیس،کالباس،رشته فرنگی،ماکارونی،قهوه،نسکافه وتمام شیرینی جات وکیک های حاوی ارد گندم باید پرهیز نمایند.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده