رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • کد خبر : ۵۱۵۳۴
  • چاپ خبر : ‏در عرصه هایی که تولید داخلی داریم، وارد کردن کالای قاچاق باید به عنوان یک ضدارزش شناخته شود
امام جمعه بافق:

‏در عرصه هایی که تولید داخلی داریم، وارد کردن کالای قاچاق باید به عنوان یک ضدارزش شناخته شود

حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی با اعلام نارضایتی مبنی بر عدم استفاده از ظرفیت های داخلی کشور،گفت: چرا باید کشوری که در عرصه های مختلف تولید دارد کالای قاچاق وارد کند.باید از ظرفیت ها داخلی استفاده کرد تا تولید با کیفیت و استاندارد داشت. این سبب اشتغالزایی جوانان و رفع مشکل بیکاری می شود. به […]

حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی با اعلام نارضایتی مبنی بر عدم استفاده از ظرفیت های داخلی کشور،گفت: چرا باید کشوری که در عرصه های مختلف تولید دارد کالای قاچاق وارد کند.باید از ظرفیت ها داخلی استفاده کرد تا تولید با کیفیت و استاندارد داشت. این سبب اشتغالزایی جوانان و رفع مشکل بیکاری می شود.

به گزارش آفتاب بافق،حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی،امام جمعه شهرستان بافق در خطبه اول نماز جمعه این هفته ابتدا ضمن دعوت نماز نمازگزاران به تقوای الهی،پیرامون رفتارهای صحیح در خانواده سخنانی را بیان نمود.

وی با بیان اینکه باید در مقابل رفتار ناپسند نااهلان و تندخویی آنان سکوت کرد،گفت: گاه انسان باید در مقابل برخی از جریانات سکوت کند تا عیب افراد پوشیده شود.

سلیمانی سکوت انسان در مقابل برخی از اعمال را سبب حفظ آبروی افراد دانست و افزود: گاه فرد عمل خیری انجام می دهد که ثواب دارد اما ممکن است کلامی بگوید که منجر به ایجاد فتنه شود،رسول اکرم(ص) این افراد را به سکوت دعوت می کند.

امام جمعه بافق سکوت را مایه سلامت و آرامش انسان دانست و خاطر نشان کرد: سکوت در مقابل نااهلان راحتی دنیا را به دنبال دارد و سبب آرامش اندیشه و عقل می شود.

حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه با تبریک پیشاپیش عید سعید مبعث به همه مسلمانان جهان گفت: بعثت پیامبر اکرم(ص) رویدادی بزرگ در تاریخ اسلام است که موج آن تمام دنیا را فرا گرفت.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به سخنان نوروزی مقام معظم رهبری در جوار حرم امام رضا(ع) و تاکید بر استفاده از ظرفیت های داخلی کشور افزود: استعدادهای خوبی در کشور وجود دارد و باید از توانمندی های جوانان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه ها برای به کار گیری این ظرفیت ها استفاده کرد.

سلیمانی در خصوص تهدیدات رئیس جمهور آمریکا برای حمله موشکی به کشور سوریه و ایران تصریح کرد: بحمدلله کشور در بحث نظامی بسیار قدرتمند است و آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی خاطر نشان کرد: ما در زمینه هسته ای از جایگاه ویژه ای برخوردار هستیم اما برخی از مسائل بنا به دلایلی بیان نمی شود ما از بهترین سلاح ها و نیروها در سپاه و ارتش برای دفاع از مرز و بوم کشورمان برخوردار هستیم.

امام جمعه بافق با اشاره به سرمایه ها و ظرفیت های داخلی کشور در زمینه های متعدد کشاورزی،ذخایر معدن،نفت و گاز گفت: ما در تولید محصولات کشاورزی چون زعفران،پسته،خرما،مرکبات،همچنین شیلات و خاویار رتبه اول و دوم را در دنیا داریم.در بحث معادن و فلزات جزء 10 کشور اول هستیم،60 درصد نفت جهان و 40 درصد گاز در خاورمیانه متعلق به ایران است.

 سلیمانی با اعلام نارضایتی مبنی بر عدم استفاده از ظرفیت های داخلی کشور،گفت: چرا باید کشوری که در عرصه های مختلف تولید دارد کالای قاچاق وارد کند.باید از ظرفیت ها داخلی استفاده کرد تا تولید با کیفیت و استاندارد داشت. این سبب اشتغالزایی جوانان و رفع مشکل بیکاری می شود.

وی در آستانه 29 فروردین،روز ارتش بیان کرد: امروز سپاه و ارتش مقدر از گذشته برای حفظ امنیت این کشور ایستاده است و دشمن به خوبی شاهد قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه بافق با بیان اینکه باید در مقابل تحریمات دشمنان ایستادگی کرد،خاطر نشان کرد: کشور یمن 40 سال است در جنگ و تحریم است،اما ایستادگی می کند. ما نیز باید چون شیخ محمد تقی بافقی که در برابر رضا شاه ایستادگی کرد،عمل کنیم.

 وی در پایان سخنان خود پیرامون ساخت خانه های بنیاد مسکن در بافق مطالبی را بیان نمود.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده