رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 30 فروردین 1397 - 23:04
  • کد خبر : ۵۱۹۱۸
  • چاپ خبر : سیزدهمین یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی و شهدای دانشجوی بافق برگزار شد
گزارش تصویری:

سیزدهمین یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی و شهدای دانشجوی بافق برگزار شد

همزمان با شب میلاد امام حسین(ع) سیزدهمین یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی و شهدای دانشجوی بافق با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق،سیزدهمین یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی و شهدای دانشجوی شهرستان بافق امشب با حضور امام جمعه بافق، معاون فرهنگی بسیجان اساتید کشور، رئیس بسیج اساتید دانشگاه ها […]

همزمان با شب میلاد امام حسین(ع) سیزدهمین یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی و شهدای دانشجوی بافق با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق،سیزدهمین یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی و شهدای دانشجوی شهرستان بافق امشب با حضور امام جمعه بافق، معاون فرهنگی بسیجان اساتید کشور، رئیس بسیج اساتید دانشگاه ها و موسسات عالی استان یزد،معاون فرماندار،بخشدار بخش مرکزی،فرمانده سپاه ناحیه،خانواده معظم شهدا و جمعی دیگر از مسئولان در مسجد دانشگاه آزاد برگزار شد.

در این مراسم سردار اکبر توکلی با اشاره به پیشینه 2 هزار روز جنگ دلاورمردان بافقی در جبهه حق و باطل گفت: بي‌ترديد جان نثاری این رزمندگان نجات بخش انقلاب ما بود و همين فرهنگ شهادت و ایثار موجب شد تا بتوانيم هشت سال دفاع مقدس را در برابر استکبار تحمل نماييم.

می افزود: شهدای ما امروز در دنیا یکی از مؤلفه‌های قدرت نظام هستند و در دنیا تنها چیزی که دشمنان نمی‌توانند برای آن برنامه داشته باشند و تمام معادلات آن‌ها را برهم می‌زند بحث شهید و شهادت است.

توکلی در ادامه به مناسبت شب میلاد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به بیان خاطرات شیرین جوانان رزمنده بافق پرداخت و افزود: در جریزه مجنون بچه های بافق 1300 متر سینه خیز مصالح به خط مقدم می برند، با گرم کردن چربی گوسفند دست های تاول زده خود را درمان می کردند.آن ها به وسیله فرغون و لوله ناودان یک کاتیوشا ساخته بودند،اما هیچ کس قبول نمی کرد که این عمل کند،اما وقتی آزمایش با موفقیت انجام گرفت درخواست ها برای ارسال فرغون و ناودان بسیار شد و در هر حال حاضر این ایده تکمیل شده است.

وی عزم و اقتدار جوانان رزمنده بافقی را غیرقابل توصیف دانست و خاطر نشان کرد: جوانان رزمنده بافقی با حضور در مناطق متعدد جنگی و تحمل دمای 50 درجه جنوب و سرمای 27 درجه زیر صفر غرب کشور آن هم بیش از 2 هزار روز، صحنه های وصف ناپذیری از جنگ و مقاومت خود خلق کردند.

توکلی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اقدامات و اظهارات مسئولان سعودی درباره مسائل منطقه داشتند و نقش رئیس جمهور آمریکا در حمایت از آنان گفت: از جهتی بسیار تاسف‌آور است و از جهتی به شفافیت فضای واقعی کمک می‌کند. این‌که بعد از سال‌ها که سعودی‌ها با هدایت و حمایت آمریکایی‌ها جریان‌های تکفیری و تروریستی را سامان دادند و هزاران نفر را به خاک و خون کشیدند، حالا این موضوع را به صراحت اعلام می‌کنند که همه این اقدامات با هدایت و حمایت آمریکایی‌ها بوده است، یک هشدارباش برای همه کشورهای منطقه و جهان است که زیر پوست اظهارات با رنگ و لعاب انسان‌دوستانه و دینی در سال‌های گذشته چه اقدامات پلیدی صورت دادند.

وی افزود: چقدر باید تاسف خورد که سعودی‌ها با حضور در آمریکا و با تلاش زیاد بخش قابل‌توجهی از منابع مردم مسلمان عربستان را تقدیم دولت‌مردان دلال‌صفت آمریکا کردند اما آنها به جای تشکر اعلام کردند اگر آمریکا از کشورهای حوزه خلیج فارس حمایت نکند، ظرف ۲ هفته از بین می‌روند. آیا مردم حجاز تحمل این تحقیر بزرگ را می‌کنند که در قبال پولی که از مملکت آن‌ها به جیب سیاست‌مداران آمریکا سرازیر شد آن هم برای تحریک علیه دیگر کشورهای مسلمان با چنین الفاظی آن‌ها را ذلیل و زبون نمایند. تا حدی که آمریکا برای ماندگاری سربازان خود در سوریه علاوه بر صدها میلیارد دلار که قبلاً از سعودی‌ها به جهات مختلف اخاذی کرده بود، باز باج‌خواهی کرد. البته صراحت ترامپ در این باج خواهی جدید سخافت حوزه سیاست خارجی آمریکا را بهتر عیان کرد.

در پایان مراسم محمد ابراهیمی مداح اهل بیت (ع) در رثای شهیدان و حضرت اباعبدالله(ع) مدیحه سرایی کرد.

عکس: م.تقی زاده بافقی

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده