رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
  • کد خبر : ۵۲۸۱۹
  • چاپ خبر : برگزاری گردهمایی بزرگ طرح حلقه های صالحین بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص)
گزارش تصویری:

برگزاری گردهمایی بزرگ طرح حلقه های صالحین بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص)

گردهمایی حلقه های صالحین بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) شب گذشته با حضور جمعی از مسئولین بسیج و بسیجیان در مسجد فاطمیه آهنشهر برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق،گردهمایی حلقه های صالحین بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) شب گذشته با حضور فرمانده و نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه بافق،جانشین فرمانده پایگاه نبی اکرم(ص) و جمعی از بسیجیان […]

گردهمایی حلقه های صالحین بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) شب گذشته با حضور جمعی از مسئولین بسیج و بسیجیان در مسجد فاطمیه آهنشهر برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق،گردهمایی حلقه های صالحین بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) شب گذشته با حضور فرمانده و نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه بافق،جانشین فرمانده پایگاه نبی اکرم(ص) و جمعی از بسیجیان در مسجد فاطمیه آهنشهر برگزار شد.

در ابتدا این مراسم حبیب حسن زاده،جانشین فرمانده پایگاه نبی اکرم(ص) با گرامیداشت هفته کار و کارگر و یاد شهیدان به ویژه شهید برونسی و تبریک میلاد آخرین ذخیره امامت حضرت ولیعصر(عج) به تمامی بسیجیان حاضر و منتظران واقعی،به موضوع خلقت انسان و هدف آفرینش آن  پرداخت و گفت: این جهان هدفمند خلق شده است و مخلوقات باید آنچه را که از سوی خداوند برای این امر تعیین شده تا رسیدن به ایستگاه نهایی طی کنند.

وی با اشاره به کلام معصومین و آیات قرآن پیرامون تفکر در خلقت افزود: حضرت علی (ع) می فرماید: ((هیچ عبادتی بالاتر از تفکر نیست.)) شاید از این حدیث اینگونه بتوان استنباط کرد که هر مشکلی انسان با آن مواجه می شود ناشی از عدم تفکر است.

حسن زاده یک ساعت تفکر را از هزار سال عبادت بالاتر دانست و خاطر نشان کرد: انسان همواره باید بیندیشد که هدف از خلقت جهان و آفرینش کائنات و پیامبران چیست،زیرا تنها با تفکر می تواند به آنچه می خواهد دست پیدا کند.

جانشین فرمانده پایگاه نبی اکرم(ص) با بیان اینکه خداوند خط سیری را برای انسان مشخص کرده است تا بر اساس آن حرکت کند و به نقطه نهایی برسد،گفت: در روایات بیان شده انسان زمانی که این مسیر را می پیماید باید به یک مسئله همیشه توجه کند و آن گرداب گناه است که هر لحظه ممکن است در قعر آن قرار گیرد و تنها راه نجات از این گرداب، اطاعت از دستورات خداوند است.

وی داشتن تقوی را به عنوان توشه این مسیر لازمه انسان برای جلوگیری از سقوط انسان از پرتگاه های گناه و وسوسه های شیطان دانست و تصریح کرد: برخی تقوی را به معنای ترس از خدا می دانند،حال آنکه تقوی بازدارنده و وسیله ای نجات بخش است.

حسن زاده هدف از خلقت انسان را رسیدن به قرب الهی بیان کرد و گفت: متاسفانه در جوامع بشری علیرغم وجود چراغ های هدایتی که در مسیر انسان برای رسیدن به هدف نهایی وجود دارد،اما گاه غفلت و بی توجهی سبب انحراف می شود.

سپس سرهنگ صادقی،فرمانده سپاه ناحیه بافق ضمن گرامیداشت هفته بسیج کارگری و یاد و خاطره شهیدان و مجاهدت های آنان گفت: 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و امروز امنیت حاکم در کشور مرهون از خودگذشتی شهیدان از رفاه،آسایش ،خانواده و جان شیرین خود است.

وی حضور بسیجیان در جبهه های مقاومت و گستره ی آن را موجب لرزه بر جان استکبار دانست و افزود: اگر ما امروز مقاومت،ایستادگی و جبهه مقاومت داریم،بخاطر حضور بسیجیان است.

فرمانده سپاه ناحیه بافق وظیفه اصلی همگان را دفاع از ارزش ها و منحرف نشدن از مسیر ولایت بیان کرد و تاکید کرد: باید سخنان مقام معظم رهبری را در حلقه های صالحین ترویج داد و به منویات ایشان توجه کرد.

صادقی در ادامه به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری پیرامون توجه به جوانان و به کار گیری آنان به عنوان سرمایه های کشور اشاره کرد و گفت: باید از جوانان به عنوان ظرفیت های داخلی کشور استفاده کرد،برخی باور ندارند و یا اهمیت به این مسئله نمی دهند،باید جوان را دید و به آن میدان داد.

وی با بیان اینکه تلاش امروز دشمنان در فضای مجازی و خارج از آن را برای فاصله گرفتن جوانان از ارزش ها است،تصریح کرد: مسئولین باید به جوانان و توانایی های آنان اهمیت دهند و جوانان نیز از کار و ابتکار خسته نشوند و از بی اعتنایی ها دلسرد نشوند بلکه با همتی بیشتر راه را ادامه دهند.

فرمانده سپاه بافق در ادامه با دیدگاه برخی افراد مبنی بر نامگذاری شعار سال از سوی رهبری و عمل نکردن به آن گفت: نامگذاری شعار سال به گفته رهبر معظم انقلاب با 2 هدف انجام می گیرد،اول جهت دادن به سیاست های اجرایی و عملکرد مسئولین حکومتی و دوم توجیه افکار عمومی که بدانند چه مسئله ای برای کشور مهم است.شاید برخی افراد به آن عمل نکنند اما آن هایی که قبول دارند در این راستا تلاش بیشتر نشان می دهند.

وی شعار امسال را خطاب به مردم و مسئولین دانست و یادآور شد: مشکلات در کشور وجود دارد اما همه آنان با همت مسئولین و مردم قابل حل است.باید به ظرفیت های داخلی کشور توجه کرد،ما سرمایه های عظیم بسیاری در داخل داریم که با به کارگیری آن سبب رشد و توسعه کشور و رونق چرخه اقتصادی خواهیم شد.

عکس: م.تقی زاده بافقی

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده