رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • کد خبر : ۵۴۸۷۵
  • چاپ خبر : دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی تشکیل  می شود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بافق:

دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی تشکیل می شود

دکتر حسین ارجمند از تشکیل دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی با هماهنگی های فرماندار بافق خبر داد. به گزارش آفتاب بافق؛ دکتر حسین ارجمند،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بافق گفت: پس از تصویب ضرورت بنیاد وحشی بافقی در شورای فرهنگ عمومی  و تاکید تمام اعضای شورا برای تحقق هرچه سریع تر این مهم،با هماهنگی های […]

دکتر حسین ارجمند از تشکیل دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی با هماهنگی های فرماندار بافق خبر داد.

به گزارش آفتاب بافق؛ دکتر حسین ارجمند،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بافق گفت: پس از تصویب ضرورت بنیاد وحشی بافقی در شورای فرهنگ عمومی  و تاکید تمام اعضای شورا برای تحقق هرچه سریع تر این مهم،با هماهنگی های صورت گرفته با فرماندار بافق، دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی تشکیل شد..

وی عنوان کرد: اولین وظیفه دبیرخانه  تهیه و تدوین اساسنامه بنیاد است که به زودی با همکاری فرهیختگان و نخبگان ،اساسنامه آن تهیه و تنظیم خواهد شد .

ارجمند اظهار داشت:  با مذاکرات صورت گرفته با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  یزد مقرر شد مراحل ثبت بنیاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری شود .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد بافق با اشاره به ماهیت بنیاد ها عنوان کرد:  بنیاد های فرهنگی در کشور به نام چهره های ملی باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و این بنیادها  با ماهیت غیر دولتی تاسیس می شود و از اعتبارات و کمک های دولتی استفاده می کنند.

 وی همچنین در مورد ضروت تاسیس بنیاد بیان کرد: که  بنیاد های فرهنگی زیادی در کشور به نام مفاخر و مشاهیر ایران به ثبت رسیده است مانند بنیاد سعدی،بنیاد رودکی ،  بنیاد شهریار،بنیاد عطار و خیام و…

با وجود این که وحشی بافقی از نام آوران عرصه شعر و ادب و از مفاخر ایران زمین  ولی متاسفانه تفکرات و اندیشه های وی مغفول مانده است و امید است با تشکیل بنیاد وحشی  این شخصیت ادبی به نسل های آینده و جهانیان شناسانده شود.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده