رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • کد خبر : ۵۴۹۵۳
  • چاپ خبر : قرآن انسان را از تعلقات دنیا دور می کند تا بیشتر متوجه آخرت باشد
حافظ کل قرآن:

قرآن انسان را از تعلقات دنیا دور می کند تا بیشتر متوجه آخرت باشد

سید رضا حسینی درباره تاثیرات قرآن بر زندگی خویش گفت: تفکر در آیات قرآن انسان را از دنیا و تعلقات آن دور می کند و او را متوجه به آخرت می کند. به گزارش آفتاب بافق، سید رضا حسینی مبارکه،جوان طلبه پایه پنجم و مشغول به تحصیل که سال گذشته طی یک دوره فشرده یکساله […]

سید رضا حسینی درباره تاثیرات قرآن بر زندگی خویش گفت: تفکر در آیات قرآن انسان را از دنیا و تعلقات آن دور می کند و او را متوجه به آخرت می کند.

به گزارش آفتاب بافق، سید رضا حسینی مبارکه،جوان طلبه پایه پنجم و مشغول به تحصیل که سال گذشته طی یک دوره فشرده یکساله موفق به حفظ کامل قرآن کریم شد.

وی درباره انگیزه خود به حفظ قرآن گفت: یکی از دوستان که حافظ قرآن نیز بود ما را توصیه به استفاده از دوران جوانی کرد و زمانی که مقام معظم رهبری به نیاز کشور  برای داشتن 10 میلیون حافظ قرآن تاکید کرد ،تصمیم به این امرنمودم و در موسسه بیت الاحزان شهر مشهد ثبت نام کردم.

حسینی با بیان اینکه قرآن را سال گذشته در یک دوره فشرده یکساله حفظ کرده است،افزود: هر روز بعد از نماز صبح  تا 10 شب مشغول به حفظ آیات قرآن بودم.از جزء 22 آغاز و بصورت 10 جزء جلو و ادامه دادم.

وی درباره سختی این امر که اغلب افراد در ذهن دارند و یا بیان می کنند،تصریح کرد: حفظ قرآن سخت نیست و تنها ذهن باید با شیوه حفظ آیات آشنا شود،پس از گذشت 2 ماه دیگر این امر سخت نخواهد بود.

وقتی از تاثیرات قرآن بر زندگی وی سوال می کنیم،می گوید: تفکر در آیات قرآن انسان را از دنیا و تعلقات آن دور می کند و او را متوجه به آخرت می کند.

این حافظ قرآن در پایان سخنان خود خطاب به جوانان گفت:جوانان را دعوت به ورود به این وادی می کنم،چرا که این راه سعادت دنیا و اخرت را بدنبال دارد،حافظ قرآن در پیشگاه خداوند طبق روایات از جایگاه بالایی برخوردار است، البته این را نباید فراموش کرد که این امر معنوی باید همراه با عمل به دستورات قرآن باشد.ان شاءالله روزی شاهد تحقق کلام مقام معظم رهبری مبنی بر وجود 10 میلیون قاری قرآن در کشور باشیم.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده