رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۸
  • کد خبر : ۵۵۶۰۳
  • چاپ خبر : مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد در بافق برگزار شد+ تصاویر

مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد در بافق برگزار شد+ تصاویر

مراسم بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بافق با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در مهدیه بافق برگزار شد. به گزارش آفتاب بافق؛ مراسم گرامیداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد امشب با حضور اقشار مختلف مردم […]

مراسم بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بافق با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در مهدیه بافق برگزار شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ مراسم گرامیداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد امشب با حضور اقشار مختلف مردم و آیت الله محمد جواد مجتهدی،استاد حوزه علمیه قم برگزار شد.

در ابتدا این مراسم آیت الله محمد جواد مجتهدی ضمن گرامیداشت ایام جاری به بیان خصایص حضرت علی (ع) پرداخت و گفت: 70 آیه از قرآن به بیان فضایل حضرت علی(ع) می پردازد،در روزهای پایانی حیات امیرالمومنین(ع) به کسی اجازه ملاقات داده نمی شد،زمانی که ایشان به هوش آمدند و به اصحاب اجازه دیدار داده شد، فرمودند: ” قبل از اینکه مرا از دست دهید هر آنچه می خواهید سوال کنید.” این بدین معناست که از ولی امر خدا به عنوان بزرگترین نعمت پروردگار بهره مند شوند.

وی عدالت محوری،توجه به رعایت حقوق مردم را از ویژگی های بارز حکومت امام علی (ع) عنوان کرد.

مجتهدی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت سالروز ارتحال امام راحل(ره) پیرامون نحوه تشکیل انقلاب اسلامی و قیام 15 خرداد گفت: تبعید امام خمینی(ره) به عراق و فرانسه مشیت الهی بود تا به وسیله ایشان انقلاب به سراسر جهان مخابره و روز به روز چراغ انقلاب روشن تر شود.

وی حجة الاسلام و المسلمین سلیمانی،امام جمعه بافق را یکی از شخصیت های سیاسی برجسته ومبارزان انقلاب دانست که با تحمل دوران سخت اسارت و عزم و اراده ای مستحکم در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مؤثر ایفاء نموده است.

این استاد حوزه علمیه در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در طول سه ماه گذشته مبنی بر پرهیز مسئولان از تجلی گری،تصریح کرد: هرچند ساده‌زیستی برای تمام افراد جامعه ارزش محسوب می‌شود، اما برای مسئولان و مدیران جامعه، یک ضرورت است. بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) نیز همواره بر ساده‌زیستی مسئولان و روحانیان تأکید می‌نمودند و آنان را از تجمل‌گرایی برحذر می‌داشتند.

عکس: محمد صالح زارع 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده