رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
  • کد خبر : ۵۶۳۹۶
  • چاپ خبر : چگونه خسارت افت قیمت خودرو بدلیل تصادف را مطالبه کنیم؟
مطلب حقوقی:

چگونه خسارت افت قیمت خودرو بدلیل تصادف را مطالبه کنیم؟

آفتاب بافق از این پس مفتخر به درج مطالب حقوقی وکیل پایه یک دادگستری شهرستان بافق،حسین طالعی می باشد.شهروندان عزیز می توانند سوالات حقوقی خود را در بخش نظرات درج نمایند تا در اختیار ایشان قرار داده شود.  آفتاب بافق،بیمه فقط خسارات مربوط به تعمیر و صافکاری خودرو را پرداخت می‌کند؛ در حالی که در […]

آفتاب بافق از این پس مفتخر به درج مطالب حقوقی وکیل پایه یک دادگستری شهرستان بافق،حسین طالعی می باشد.شهروندان عزیز می توانند سوالات حقوقی خود را در بخش نظرات درج نمایند تا در اختیار ایشان قرار داده شود.

 آفتاب بافق،بیمه فقط خسارات مربوط به تعمیر و صافکاری خودرو را پرداخت می‌کند؛ در حالی که در عرف جامعه ما خودرو تصادفی با غیر تصادفی تفاوت قیمت دارد.

طبق ماده ۱ و ۲ قانون مسئولیت مدنی هر کس به دیگری چه عمد یا غیر عمد خواه مباشرتاً یا به تسبیب خسارتی وارد کند مسئول جبران خسارت می‌باشد. در این راستا هم شخص متضرر می‌بایست برای تامین دلیل برآورد خسارت ناشی از افت قیمت به شورای حل اختلاف مراجعه کند. پس از ثبت دادخواست، کارشناس مربوط به تصادفات تعیین می‌شود که ایشان با ملاحظه خودرو و یا در مواردی عکس‌های آن، خسارت افت قیمت را محاسبه و برآورد می‌کند.

بعد از برآورد خسارت با توجه به مبلغ خسارت تعیین شده توسط کارشناس، دادخواست مطالبه خسارت به طرفیت مالک خودروی مقصر تقدیم دادگاه یا شورای حل اختلاف می‌شود با این توضیح که اگر خسارت بیش از ۲۰ میلیون تومان باشد رسیدگی به دادخواست مطالبه خسارت در صلاحیت دادگاه و اگر کمتر از آن باشد در صلاحیت شورای حل اختلاف می‌باشد.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده