رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • کد خبر : ۵۶۵۹۳
  • چاپ خبر : حمله روباه به 2 تن از اهالی شهرک آهنشهر

حمله روباه به 2 تن از اهالی شهرک آهنشهر

حمله روباه به 2 تن از اهالی شهرک آهنشهر زنگ خطر بیماری مشکوک به  هاری را در شهر به صدا در آورد. به گزارش آفتاب بافق،طی 8 روز گذشته 2 تن از اهالی شهرک آهنشهر مورد حمله روباه مشکوک مبتلا به هاری قرار گرفتند. آفتاب بافق درمصاحبه با این افراد و پیگیری این موضوع از […]

حمله روباه به 2 تن از اهالی شهرک آهنشهر زنگ خطر بیماری مشکوک به  هاری را در شهر به صدا در آورد.

به گزارش آفتاب بافق،طی 8 روز گذشته 2 تن از اهالی شهرک آهنشهر مورد حمله روباه مشکوک مبتلا به هاری قرار گرفتند.

آفتاب بافق درمصاحبه با این افراد و پیگیری این موضوع از طریق مسئولان جزئیات این خبر را جویا شد.

6 روز پیش آقای جلالی در حالی که بر روی موتورسیکلت خود در حال عبور از خیابان مجاور مسجد شهرک آهنشهر بوده است،مورد حمله روباه قرار می گیرد. وی در گفتگو خود بیان کرد: در حال عبور از خیابانی در شهرک آهنشهر بودم که چیزی به پایم برخورد کرد و از قضا قصد رها سازی آن را هم نداشت. با نگه داشتن موتور و دیدن روباهی که پای من را به دندان هایش گرفته است،تلاش برای نجات خود از چنگال این حیوان می کردم.اما هر چی کردم موفق نشدم و در نهایت با دستان خود دهان روباه را باز کردم تا پایم را رها کند و روباه نیز فرار کرد.

این در حالی است که 2 روز پیش آقای پور اسماعیلی در حال گشت و گذار در شهرک آهنشهر به یکباره دچار احساس درد از ناحیه پا می شود،که در شرح اتفاق می گوید: نگاهم به آسمان بود که ناگهان دردی در پا و گاز گرفتگی از سوی حیوانی احساس کردم.اول تصور می شد که یک گربه به پای من چسبیده است اما با کمال ناباوری دیدم یک روباه است. از درد پایم رو به زمین می کوبیدم تا این حیوان مرا رها کند و سرانجام هم بعد از کلی تقلا کردن موفق شدم این روباه را از خود جدا کنم.

از ترس اینکه این حیوان دچار هاری بوده باشد به بهداری آهنشهر رفتم و ماجرا را برای پزشک شرح دادم. آن ها هم گفتند باید به بیمارستان ولیعصر(عج) مراجعه کنم.که از انجا نیز به مرکز بهداشت رفتم و واکسن هاری تزریق نمودم و تاکید شد این امر باید طی 5 نوبت انجام گیرد.

 پس از شنیدن این اتفاق ها به سراغ چند تن از مسئولان چون رضا فلاح مبارکه مدیر HSE،رنجبر سرپرست آهنشهر، غلامرضاپور مسئول محیط زیست شرکت سنگ آهن، سالاری مسئول ایمنی فنی شرکت و سعیدیان مسئول بهداشت بهداری شهرک رفتیم.

غلامرضاپور مسئول محیط زیست شرکت سنگ آهن درباره علت حضور روباه ها در شهرک آهنشهر گفت: متاسفانه خشکسالی سبب شده تا حیوانات برای تامین غذای خود نزدیک به شهر و شب ها نیز وارد شهر شوند  و از آنجا که 2 تن از شهروندان نیز مورد حمله این حیوان قرار گرفته اند به معنای ابتلای آنان به هاری است.

وی با تاکید بر رعایت بهداشت در محیط شهرک و شهر از شهروندان خواستار شد: خواهشمندیم شهروندان زباله های خود را داخل کیسه های پلاستیکی ضخیم جمع آوری کنند و شب ها رأس ساعت مقرر در محل تعیین شده توسط شهرداری قرار دهند.

همچنین رنجبر سرپرست شهرک آهنشهر با بیان تدابیر صورت گرفته در این راستا گفت: مقرر شد تا تله های زنده گیر در اطراف شهرک جاسازی شود تا در زمان نزدیک شدن این حیوانات آنان را شکار کنیم.

وی افزود: همچنین طی هماهنگی با مسئولین مرکز بهداری آهنشهر و شبکه بهداشت شهرستان بافق آمادگی لازم برای مقابله با بیماری هاری و تزریق واکسن برای مبتلایان انجام خواهد گرفت.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده