رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲
  • کد خبر : ۵۶۷۷۹
  • چاپ خبر : آیا با ازدواج مجدد مادر ، حضانت فرزند از وی سلب می شود؟
مطلب حقوقی:

آیا با ازدواج مجدد مادر ، حضانت فرزند از وی سلب می شود؟

آیا با ازدواج مجدد مادر ، حضانت فرزند از وی سلب می شود؟ آفتاب بافق؛ بر اساس اصلاحیه قانون مدنی ، کودکانی که والدین آنها با هم زندگی نمی کنند اعم از دختر و پسر ، تا سن 7 سالگی مادر نسبت به پدر در اولویت قرار دارد. سابق بر اصلاحیه فوق ، مادر تا […]

آیا با ازدواج مجدد مادر ، حضانت فرزند از وی سلب می شود؟

آفتاب بافق؛ بر اساس اصلاحیه قانون مدنی ، کودکانی که والدین آنها با هم زندگی نمی کنند اعم از دختر و پسر ، تا سن 7 سالگی مادر نسبت به پدر در اولویت قرار دارد. سابق بر اصلاحیه فوق ، مادر تا دو سالگی برای حضانت کودک در اولویت بود اما با اصلاح قانون مدت اولویت مادر تا 7 سالگی کودکان افزایش یافته است. پس ازاین سن دختران تا 9 سالگی و پسران تا 15 سالگی ، تحت حضانت پدر قرار خواهند گرفت. پس از سن بلوغ یعنی دختران در 9 سالگی و پسران در 15 سالگی ، به طور کامل حق خواهند داشت که انتخاب نمایند با کدام یک از والدین تمایل دارند که زندگی کنند.

موردی که می بایست به آن اشاره شود آن است که اگر مادر در مدتی که حضانت کودک با اوست مبتلا به جنون شود یا ازدواج مجدد نماید ، حق حضانت با پدر خواهد بود. اما اگر حضانت از طریق توافق میان زوجین به مادر واگذار شده باشد ، صرف ازدواج مجدد مادر ، حق حضانت او را نسبت به کودک از بین نخواهد رفت.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده