رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰
  • کد خبر : ۵۷۵۱۸
  • چاپ خبر : مشکل سونوگرافی بیمارستان ولیعصر بافق همچنان باقیست / بیماری که بخاطر نبود سونوگرافی در بافق نزدیک بود به کام مرگ برود

مشکل سونوگرافی بیمارستان ولیعصر بافق همچنان باقیست / بیماری که بخاطر نبود سونوگرافی در بافق نزدیک بود به کام مرگ برود

جمعیت 53 هزار نفری بافق پس از چندین سال هنوز از امکانات سونوگرافی و نبود پزشک متخصص در تنها بیمارستان شهرستان رنج میبرد. به گزارش آفتاب بافق؛تامین سلامت ، بهداشت و درمان مردم از مهم ترین وظایف مسئولین است، زیرا ارائه خدمات نوین در این راستا موجب بالا رفتن امید به زندگی و رفاه حال […]

جمعیت 53 هزار نفری بافق پس از چندین سال هنوز از امکانات سونوگرافی و نبود پزشک متخصص در تنها بیمارستان شهرستان رنج میبرد.

به گزارش آفتاب بافق؛تامین سلامت ، بهداشت و درمان مردم از مهم ترین وظایف مسئولین است، زیرا ارائه خدمات نوین در این راستا موجب بالا رفتن امید به زندگی و رفاه حال مردم می شود.

امروزه بیماران بجز مشکل بیماری خود باید یک مشکل دیگر را هم بکشند، آن هم نبود امکانات پزشکی ازجمله پزشکان متخصص، تجهیزات پزشکی مناسب چون سونوگرافی است که مردم را بسیار آزار می‌دهد.

چه بسا بیمارانی که ممکن است به خاطر نبود پزشک متخصص و کمبود تجهیزات پزشکی و ضعف در رسیدگی به موقع و مناسب به مرگی دلخراش تن دهند که افسوس‌های بسیاری درپی خواهد داشت که اگر این یا آن را بیمارستان شهر داشت،پدر، مادر یا کودکمان زنده می ماند.

و این درحالیست جمعیت 53 هزاری نفر بافق به دلیل نبود دستگاه سونوگرافی یا پزشک متخصص با مشکلات عدیده ای روبه رو هستند .

 نبود این تجهیزات باعث شده است بیماران جهت انجام یک سونوگرافی ساده باید به مرکز استان مراجعه کنند و این خود مشکلاتی را برای بیماران بوجود می آورد. از یک طرف خطرات جاده ای و دوری راه  و از طرف دیگر برای درمان برخی ناراحتی‌های جزئی حتی با زحمت فراوان و اتلاف وقت بیشتر، هزینه‌های مضاعفی را پرداخت و در خیابان‌ها سرگردان شوند.

و این در حالی است که با خبر شدیم چند روز پیش بیماری از شدت درد شکم به بیمارستان ولیعصر بافق مراجعه می کند که بدلیل نبود سونوگرافی پس از 2 روز تحمل درد شدید و نتیجه نگرفتن از سوی این بیمارستان به مرکز استان مراجعه می کند و آنجا مشخص می شود که باید وی به دلیل ترکیدن آپاندیس تحت عمل جراحی قرار گیرد.

حال سوال اینجا است که اگر سرنوشت این بیمار به مرگ ختم می شد کدام مسئول پاسخگو بود؟ چندین سال است که بیمارستان ولیعصر بافق با مشکل سونوگرافی و نبود پزشک متخصص مواجه است و بارها بیماران و مردم به رفع این موضوع تاکید داشته اند، اما متاسفانه راه حل قطعی برای آن در نظر گرفته نشد و بیماران همچنان بلاتکلیف و درمانده از وضعیت موجود،هم باید متحمل درد خود باشند و هم از نبود امکانات و بی تدبیری مسئولین در این زمینه رنج بکشند.

مسئولین شهرستان بافق باید جوابگوی مطالبات مردم و بیماران دردمند در این راستا باشند،تا کی باید بیماری شبانه در شرایط حاد با دردی مضاعف به بیمارستانی که یا تجهیزاتی دارد و پزشک متخصص ندارد یا پزشک متخصص دارد و تجهیزات مورد نیاز را ندارد،بیاید و در پایان آیا کاری برای ان بیمار انجام شود یا نه و مجبور شود با حال و روزی بدتر مسافتی بسیار طی کند تا به مرکز استان برود،بی آنکه کسی بداند تا رسیدن به مقصد چه بر سر این بیمار خواهد آمد.

از مسئولان ذیربط تقاضا می شود زمينه استقرار چنين تجهيزاتی در بیمارستان ولیعصر بافق را فراهم كنند تا بیماران بجز مشکل بیماری خود مشکل دیگری نداشته باشند.

ارسال دیدگاه


2 دیدگاه برای “مشکل سونوگرافی بیمارستان ولیعصر بافق همچنان باقیست / بیماری که بخاطر نبود سونوگرافی در بافق نزدیک بود به کام مرگ برود”

  • این مشکل ، مشکل خیلیهاست می بینی یاتجهیزات دارن وکسی روندارن با این وسیله هاکار کنه و داره تو اتاقهاشون خاک میخوره یا امکاناتی ندارن وباید بیماران راهی مرکز استان یا شهرستانهای مجاوربشن مسئولین این شهرستان خوابند یا برای خودشون از اینجور مشکلات پیش نیومده که درک کنن و درد مردم روبفهمند. بسیاری از بیماران یا استطاعت مالی ندارن یاکسی اونا رو همراهی نمیکنه که انهارا به مرکزاستان ببره . مثلا من خودم حدود یکماه پیش پزشک برای دردکلیه من سونوگرافی نوشته ولی نتونستم به یزد برم وهر روز از بیمارستان سوال میکنیم میگن کسی رو نداریم و جوابهای غیر منطقی تحویل ما میدن یه روز دستشون شکسته یه روزمیگن قبلش هم درست وحسابی اینجا حضور نداشته . ما باید بخاطر سونو ،ام ار ای باید به یزد یاشهرستانهای مجاور بریم چرا هیچ کس درد بیماران رو نمیفهمه مسئولین خودشون رو درگیر چه کاری مهمتر از جان بیماران کردن. امیدوارم این مشکل برا خودشون پیش بیادتا ببینیم چجوری میخوان با این مشکل کنار بیان .لطفا رسیدگی کنید.چه کاری مهمتراز نجات جان بیماران . لطفا مسئولین یه جواب قانع کننده به مردم مظلوم این شهرستان بدهند. ما منتظریم

  • کادر متن یا نظر روبی زحمت بردارین وقتی کسی نظری میدهد وشما ان دیدگاه را نادیده گرفته وبرای نظرات مردم ارزش قائل نیستید.

ارسال دیدگاه

error: متن حفاظت شده