رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
  • کد خبر : ۵۸۹۹۷
  • چاپ خبر : دانشگاه آزاد اسلامی بافق؛ از دانشکده معدن تا ثبت بیش از 50 اختراع

دانشگاه آزاد اسلامی بافق؛ از دانشکده معدن تا ثبت بیش از 50 اختراع

دانشگاه آزاد اسلامی بافق به دلیل برخورداری این شهرستان از منابع غنی معدنی، مهر ۱۳۷۱ به عنوان دانشکده معدن دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با پذیرش ۷۰ دانشجو، فعالیت خود را در کلاس‌های استیجاری هنرستان فنی شهید باهنر بافق آغاز کرد. به گزارش آفتاب بافق، دی ۱۳۷۱ با حضور مسئولان استانی و محلی، کلنگ احداث […]

دانشگاه آزاد اسلامی بافق به دلیل برخورداری این شهرستان از منابع غنی معدنی، مهر ۱۳۷۱ به عنوان دانشکده معدن دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با پذیرش ۷۰ دانشجو، فعالیت خود را در کلاس‌های استیجاری هنرستان فنی شهید باهنر بافق آغاز کرد.

به گزارش آفتاب بافق، دی ۱۳۷۱ با حضور مسئولان استانی و محلی، کلنگ احداث این دانشگاه در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار به زمین زده شد و کار ساخت و ساز این مجموعه علمی و فرهنگی آغاز شد. دانشکده علوم نخستین بنای احداث‌شده در این دانشگاه است که فروردین ۱۳۷۳ به بهره‌برداری رسید و پس از آن کار ساخت و ساز با جدیت بیشتری پیگیری شد.

پس از آن ساختمان دانشکده فنی و مهندسی اسفند ۱۳۷۹ افتتاح شد و در همین زمان با پیگیری انجام شده چند رشته تحصیلی جدید برای این دانشگاه تصویب شد.

سال‌های ۱۳۸۱ و ۱۳۸۴ نیز ساختمان‌های سوله ورزشی، ساختمان معاونت پژوهشی، هنرسرا، استادسرا و سلف سرویس و خوابگاه‌های دانشجویی واحد بافق مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دانشگاه آزاد اسلامی بافق اکنون ۱۲۵۶ نفر دانشجو دارد که در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل و علم‌آموزی هستند. این دانشگاه از بدو راه‌اندازی تاکنون موفق شده است بیش از ۷۴۳۰ نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی به جامعه اسلامی ایران، تحویل دهد.

اکنون دانشجویان این دانشگاه در بیش از ۳۰ رشته تحصیلی کاردانی و کارشناسی و ۱۶ رشته کارشناسی ارشد، مشغول تحصیل هستند. دانشگاه آزاد اسلامی بافق ۲۷ ساختمان آموزشی، پژوهشی و رفاهی دارد که در زمینی به مساحت ۴۲۲۳۷ مترمربع بنا شده است. این دانشگاه ۴۸ کارگاه و آزمایشگاه فعال دارد که دانشجویان می‌توانند با مراجعه به آنها، از امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی در کنار دروس نظری، استفاده کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی بافق موفق شده است تعداد ۵۱ اختراع در اداره کل ثبت اختراعات کشور به ثبت رسانده و تعداد ۳۱ طرح پژوهشی خاتمه یافته و ۳۰ طرح پژوهشی در حال اجرا دارد. در همین راستا ۲ طرح پژوهشی برون دانشگاهی را به پایان رسانده و ۳ طرح دیگر را در حال اجرا دارد.

دانشگاه آزاد بافق۳۴ نفر عضو هیات علمی دارد و موفق شده است علی‌رغم سختی فوق‌العاده و شرایط نامناسب خاک و آب در این منطقه، بیش از ۶ هکتار فضای سبز ایجاد کند.

دانشگاه آزاد اسلامی بافق برای برقراری و ارتباط صنعت با دانشگاه و علم با عمل، اقدام به امضای تفاهم‌نامه با مراکز صنعتی و معدنی کرده است که از جمله مهم‌ترین آنها، تفاهم‌نامه همکاری با مجتمع معدنی فسفات آسفوردی، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق، راه آهن بافق و پارک علم و فنآوری یزد است.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده