رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
  • کد خبر : ۵۹۰۴۲
  • چاپ خبر : مسئولیت مهندس ناظرساختمان چیست؟
مطلب حقوقی؛

مسئولیت مهندس ناظرساختمان چیست؟

مسئولیت مهندس ناظرساختمان چیست؟ آفتاب بافق؛مهندس ناظری که مسئولیت اجرای عملیات ساختمانی را تحت نظارت دارد، در حقیقت قبول کرده که هر گونه عملیات اجرایی، تحت نظارتش باشد و می بایست پاسخگوی تمام موارد فنی باشد. در چنین حالتی، بروز حادثه به معنای ارتکاب تخلف و عدم نظارت نظامات دولتی توسط وی بوده و در […]

مسئولیت مهندس ناظرساختمان چیست؟

آفتاب بافق؛مهندس ناظری که مسئولیت اجرای عملیات ساختمانی را تحت نظارت دارد، در حقیقت قبول کرده که هر گونه عملیات اجرایی، تحت نظارتش باشد و می بایست پاسخگوی تمام موارد فنی باشد. در چنین حالتی، بروز حادثه به معنای ارتکاب تخلف و عدم نظارت نظامات دولتی توسط وی بوده و در صورتی که حادثه مذکور موجب خسارت مالی و جانی شود، نه تنها بی اطلاعی مهندس ناظر از چگونگی روند اجرا و عملیات اجرایی در دادگاه مسموع نخواهد بود بلکه در صورت ورود خسارت جانی، مهندس ناظر طبق قانون ماده ۶۱۶ قانون مجازات اسلامی متحمل مجازات سنگین خواهد شد.

طبق ماده مزبور (در صورتی که قتل غیر عمد به واسطه بی احتیاطی یا بی مبالاتی یا اقدام به امری که مرتکب در آن مهارت نداشته است یا به سبب عدم رعایت نظامات واقع شود، مسبب به حبس از ۱ سال تا ۳ سال و نیز پرداخت دیه در صورت مطالبه از سوی اولیای دم محکوم خواهد شد)

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده