رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • کد خبر : ۵۹۱۲۴
  • چاپ خبر : حسنک و پس دادن قبر خاله

حسنک و پس دادن قبر خاله

به قلم: علی محمد رهنما آفتاب بافق؛ حسنک پس از یک روز کار طاقت فرسا در مزارع برای استراحت به خانه آمد و مشغول صرف چای بود که زنگ خانه  به صدا در آمد پسرش در خانه را که باز کرد خاله جان پشت در بود و تعارف کرد تا به خانه بیاید. حسنک از […]

به قلم: علی محمد رهنما

آفتاب بافق؛ حسنک پس از یک روز کار طاقت فرسا در مزارع برای استراحت به خانه آمد و مشغول صرف چای بود که زنگ خانه  به صدا در آمد پسرش در خانه را که باز کرد خاله جان پشت در بود و تعارف کرد تا به خانه بیاید.

حسنک از دیدن خاله اش خوشحال شد .خاله پس از صرف چای و میوه ، از حسنک خواست نامه ای را که امروز برایش رسید است را با صدای بلند برایش بخواند.

مالک قبر شماره…….. که در تاریخ…… از امامزاده روستا خریداری نموده اید با توجه به گذشت ۱۰سال از تاریخ خرید می بایست مبلغ …… ریال به حساب امامزاده واریز نمایید وگرنه مجوز دفن شما در این آستان مقدس باطل خواهد شد.

خاله جان وقتی از این موضوع باخبر شد دو دستی بر سرش زد و گفت از کجا این همه پول بیاورم مگر سر گنج نشستم.

حسنک هاج و واج از چنین تصمیمی به خاله اش گفت مگر قبر  نخریده اید؟ چند بار باید پول قبر بدهید؟ احتمالا این قطعه ای از بهشتی که قبلا خریده اید نوع کاربری آن، آپارتمانی بود و چون حق شارژ را تاکنون پرداخت نکرده اید می خواهند این مبلغ را به عنوان حق شارژ از شما بگیرند و اگر تا 120 نمردید مجددا در سالهای آتی حق شارژ جدیدی برایتان صادر خواهد شد!!!

خاله جان فکری با خود کرد و گفت بیخیال قبر امامزاده می شوم وقتی از دنیا رفتم مرا در گورستان روستا دفن  کنید و این قبر نیز هدیه ای باشد برای مسئولین با انصاف آستان امامزاده روستا که چنین تصمیماتی را از خود به در میکنند!!!

حسنک پس از  حرفهای خاله جان با خود گفت: ایکاش مردم روستا به جای خریدن قبرهای به این گرانی در امامزاده ، پول آن را برای  ساخت مدرسه و کتابخانه و ‌… خرج می کردند.

ارسال دیدگاه


4 دیدگاه برای “حسنک و پس دادن قبر خاله”

  • با سلام، جناب آقای رهنما با تشکر از شما که مشکلات مردم بافق را با بیان طنز مطرح می کنید
    امیدواریم مسئولان هم فکر چاره ای باشند.

  • واقعا باید مسئولین پیگیری کنند و ببینند چرا کسی که قبری را با پول چند سال پیش خریده دوباره باید برای آن وجهی پرداخت کند..جای تاسف دارد

  • واقعاً نباید پول زور داد ..برای مردم بافق متاسفم که گله و شکایتی نمی کنند و پولو پرداخت میکنند.

  • واقعا برای بافق باید تاسف خورد…و این همه پولو از مردم میگیرند و صرف جاهای دیگه میکنند.

ارسال دیدگاه

error: متن حفاظت شده