رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵
  • کد خبر : ۵۹۴۵۳
  • چاپ خبر : زاده رحماني در كنار بزرگاني همچون حسين مسرت و اكبر قلم سياه،عضو هيئت رئيسه انجمن اهل قلم يزد شد

زاده رحماني در كنار بزرگاني همچون حسين مسرت و اكبر قلم سياه،عضو هيئت رئيسه انجمن اهل قلم يزد شد

دبیر انجمن اهل قلم استان یزد با اشاره به آغاز به کار اين انجمن، اعلام كرد: انجمن اهل قلم استان با شناسایی و گردآوری نویسندگان  ‎ بومی و جست‌و‌جوی مشکلات آن ها، در جهت این زمینه اقدام خواهد کرد . به گزارش آفتاب بافق؛حسین مسرت دبیر انجمن اهل قلم استان یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار […]

دبیر انجمن اهل قلم استان یزد با اشاره به آغاز به کار اين انجمن، اعلام كرد: انجمن اهل قلم استان با شناسایی و گردآوری نویسندگان  ‎ بومی و جست‌و‌جوی مشکلات آن ها، در جهت این زمینه اقدام خواهد کرد .

به گزارش آفتاب بافق؛حسین مسرت دبیر انجمن اهل قلم استان یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به پیگیری‌هاي 13 ساله ثبت این انجمن در استان يزد برای اولین بار در کشور، اظهار کرد: آخرین پیگیری‌ها برای این انجمن در استان يزد اواخر اسفند‌ماه سال گذشته صورت گرفت و پس از برگزاری انتخابات به ثبت ادارات ثبت اسناد و املاك و فرهنگ و ارشاد اسلامي رسید .

وی بیان کرد: ایجاد زمینه مناسب کشف و پرورش استعدادها، توسعه فعالیت‌های نویسندگان مانند تالیف، تحقیق و ترجمه، حمایت از اهل قلم و اعتلای فرهنگ مصوب در چارچوب سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران از عمده اهداف شكل‌گيري این انجمن است .

این مسئول ایجاد بسترهای اصیل ایرانی و اسلامی در نوشتار و گفتار، نقد آثار با تاکید بر موضوعات مرتبط با استان، ایجاد وحدت و همکاری اهل قلم را از دیگر اهداف انجمن اهل قلم برشمرد.

وي افزود: نشست‌های تخصصی ادبی، برگزاری همایش ‎ ها و یادمان ‎ های فرهنگی و دعوت از نویسندگان مطرح کشوری به استان به واسطه این انجمن از مهمترین برنامه‌هاي اين انجمن در راستاي اهداف درنظر گرفته شده است.

وی از تلاش براي رفع مشکلات نویسندگان یزدی از طریق انمجن اهل قلم گفت و تصریح کرد: انجمن با شناسایی و گردآوری نویسندگان بومی و جست‌و‌جوی مشکلات آن ‎ ها، براي رفع مسائل آنها تلاش خواهد كرد.

مسرت در مورد برنامه‌های انجمن اهل قلم استان یزد در سال جاری نيز عنوان كرد: این انجمن برگزاری نشست‌ها و دوره‌های آموزشی ویراستاری، داستان نویسی، نویسندگی، صفحه آرایی، کتاب آرایی و تشکیل کمیته رفاهی برای کارمندان و نویسندگان در سال جاری در اولویت برنامه‌های اين انجمن براي امسال است.

وی معرفی نویسندگان به سازمان ‎ ها را نیز در دستور کار این انجمن اعلام كرد و گفت: علاوه بر تخصیص تسهیلات و امکاناتی ویژه نویسندگان استان، حمایت ‎ های حقوقی نیز از این قشر صورت خواهد گرفت .

این مسئول افزود: با همکاری خانه فرهنگ صدوقی رونمایی از کتب نویسندگان یزدی صورت خواهد گرفت و جهت خرید کتاب نویسندگان توسط اداره ارشاد و تجمیع انجمن ‎ های مشابه در شهرستان‌ها نیز پیگیری توسط انجمن انجام می ‎شود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با اعضای این انجمن، خاطرنشان کرد: اعضاي هيات مديره انجمن متشکل از نويسندگان و شخصيت‌هاي سرشناس استان هستند كه در اين رابطه «اکبر قلم سیاه» به عنوان رییس، «محمد کاظم کهدویی» نائب رییس، «حسین مسرت» دبیر و عضو هیات رییسه، «صدیقه رمضانخوانی» عضو هیات رییسه، «سید عباس هاشمی» خزان ‎ دار و عضو، «محمد زاده رحمانی» و « مستانه فکور» اعضای علی‌البدل، «هادی حکیمیان» بازرس اصلی و «کرامت یزدانی» به عنوان بازرس علی البدل منصوب شدند .

مسرت با اشاره به برگزاری اولین نشست تخصصی این انجمن در روز سه‌شنبه شانزدهم مردادماه، بیان کرد: تمام نویسندگان بومی که حداقل دو مقاله یا یک کتاب با‌محتوایی در هر زمینه‌ای منتشر کرده باشند، می‌توانند به عضویت این انجمن دربیایند.

ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “زاده رحماني در كنار بزرگاني همچون حسين مسرت و اكبر قلم سياه،عضو هيئت رئيسه انجمن اهل قلم يزد شد”

  • علی اصغر رنجبر says:

    باسلام. جناب زاده رحمانی استادی برجسته وشایسته بوده وی فردی لایق ،باشخصیت ومتعهد است که درتمام کارها موفق وسربلنداست هرجا که باشد دوست داشتنی است

ارسال دیدگاه

error: متن حفاظت شده