رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  • کد خبر : ۵۹۵۰۹
  • چاپ خبر : تلاش در جهت بهسازی و حفظ بنای تاریخی باغ عمارت بافق
فرماندار بافق:

تلاش در جهت بهسازی و حفظ بنای تاریخی باغ عمارت بافق

فرماندار بافق در بازدید از پروژه بهسازی مجموعه تاریخی باغ عمارت بافق گفت: باید با تمام تلاش در جهت بهسازی و حفظ این بنای تاریخی ارزشمند اقدام نمود. به گزارش آفتاب بافق؛ فرماندار بافق به همراه مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان با حضور در مجموعه باغ تاریخی عمارت از نزدیک در جریان روند بهسازی این […]

فرماندار بافق در بازدید از پروژه بهسازی مجموعه تاریخی باغ عمارت بافق گفت: باید با تمام تلاش در جهت بهسازی و حفظ این بنای تاریخی ارزشمند اقدام نمود.

به گزارش آفتاب بافق؛ فرماندار بافق به همراه مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان با حضور در مجموعه باغ تاریخی عمارت از نزدیک در جریان روند بهسازی این بنا قرار گرفتند.

محمد زاده رحمانی در حاشیه این بازدید گفت: باغ عمارت بافق یکی از قدیمترین و کم نظیر ترین بناهای تاریخی استان محسوب می شود که باید با تمام تلاش در جهت بهسازی و حفظ این بنای تاریخی ارزشمند اقدام نمود.

وی افزود:خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته عملیات بهسازی این بنا آغاز شده و فاز اول این پروژه درحال انجام می باشد.

گفتنی است از این اثر تاریخی در جلد سوم صفحه ۲۸۱ کتاب “جامع مفیدی” که به تالیف “محمدمفید مستوفی بافقی” به نگارش در آمده نیز به شرح ذیل یاد شده است:

به احداث باغی فردوس نما امر فرمود و آن باغی است در غایت نیکویی و نهایت زیبایی مشهور به ((باغ عمارت)). عمارتش از قصر و ایوان همه منقش و بساتنیش سبزی با طراوت و دلکش، و در میان باغ قصری ساخته شده که ایوان او در رفعت با کیوان دعوت همسری می کند و شرافتش از روی اوج سر بر ماه و مهر می افرازد.

منبع: روابط عومی فرمانداری بافق

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده