رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۵:۰۷
  • کد خبر : ۵۹۶
  • چاپ خبر : بافق ميزبان پنجمين دوره همايش کشوري کويرنوردي

بافق ميزبان پنجمين دوره همايش کشوري کويرنوردي

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق؛ مدير عامل جمعيت هلال احمر استان يزد در جلسه برنامه ريزي براي برگزاري اين همايش گفت: دوره امدادي سه روزه كويرنوردي سراسري اعضاي سازمان جوانان هلال احمر به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي از تاريخ 18 تا 26 مهر‌ماه، در دو بخش خواهران و برادران به ميزباني شهرستان […]

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق؛ مدير عامل جمعيت هلال احمر استان يزد در جلسه برنامه ريزي براي برگزاري اين همايش گفت: دوره امدادي سه روزه كويرنوردي سراسري اعضاي سازمان جوانان هلال احمر به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي از تاريخ 18 تا 26 مهر‌ماه، در دو بخش خواهران و برادران به ميزباني شهرستان بافق برگزار مي شود.

” حميدرضا پارسائيان” درباره نحوه برگزاري اين دوره گفت: در اين دوره 350 نفر آقا و 350 نفر خانم در مجموع 700 نفر از سراسر كشور شركت مي كنند.

وي افزود: در روز اول پذيرش انجام مي شود و صبح روز بعد كلاس هاي آموزشي جهت يابي در كوير، امداد و كمك هاي اوليه در كوير، زندگي در شرايط سخت و طبيعت و رصد ستارگان براي شركت كنندگان برگزار مي شود. بعد از كلاس ها اعضا به سمت كوير مي روند و شب را در كمپ كويري مي گذرانند و شب روز بعد هم برنامه اختتاميه برگزار مي شود.

پارسائيان با اشاره به اهداف برگزاري دوره هاي كوير نوردي در جمعيت هلال احمر گفت: جوانان در اين دوره ها با طبيعت كوير و آموزش‌هاي لازم در كويرنوردي آشنا مي شوند و سطح آگاهي و توان جسمي و روحي اعضا در جهت مقابله با آثار حوادث و بلاياي طبيعي ارتقا داده مي شود.

فرماندار بافق در اين نشست، به اهميت گردشگري و صنعت توريستي گردشگري روستايي در مناطق توريستي اشاره کرد و گفت: به لحاظ طبيعت و محيط زيست زيبا شهرستان بافق اين موضوع در سند توسعه شهرستان ديده شده است.

“سيد مهدي طلايي مقدم” ضمن تاکيد بر پتانسيل و شاخص هاي شهرستان بافق خاطر نشان کرد : شاخص بافق معادن غني و سرشار از عناصر طبيعي است اما يک سري ظرفيت ها از جمله محيط زيست و طبيعي بکر کوير در شهرستان وجود دارد که درسايه معادن ديده نشده است.

وي اجراي برنامه هاي جذاب ورزشي از جمله مسابقه تيراندازي، شترسواري، صد ستارگان در شب کوير ، موتورسواري و… با حضور بيش از 700 نفر از علاقه مندان به کويرنوردي را از حاشيه هاي برگزاري اين همايش برشمرد.

فرماندار بافق بر مشارکت اداره ها و نهادها و تلاش دهياران براي معرفي جاذبه هاي گردشگري شهرستان در اين همايش 10 روزه تاکيد کرد.

گفتني است پنجمين همايش کويرنوردي با حضور 700 نفر از جوانان سازمان هلال احمر سراسر کشور در تل ماسه هاي ريگي شهرستان بافق ( کمپ گردشگري شهيد بزرگري) برگزار خواهد شد.

New0989 New0991 New0993 New0997

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده