رفتن به بالا
 • پنجشنبه - ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
 • کد خبر : ۶۱۰۵۱
 • چاپ خبر : دیدار صمیمانه سرپرست سنگ آهن مرکزی بافق با معاونین و مدیران بخش های مختلف چغارت

دیدار صمیمانه سرپرست سنگ آهن مرکزی بافق با معاونین و مدیران بخش های مختلف چغارت

محمدجواد عسکری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و سرپرست سنگ آهن مرکزی بافق صبح امروز در سالن همایش های آهنشهر با معاونین و مدیران و کارکنان بخش های مختلف سنگ آهن مرکزی بافق دیدار کرد. به گزارش آفتاب بافق؛ محمد جواد عسکری در ابتدای این نشست صمیمانه با تشکر از دوستانی که با ساخت مستند کلیپ […]

محمدجواد عسکری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و سرپرست سنگ آهن مرکزی بافق صبح امروز در سالن همایش های آهنشهر با معاونین و مدیران و کارکنان بخش های مختلف سنگ آهن مرکزی بافق دیدار کرد.

به گزارش آفتاب بافق؛ محمد جواد عسکری در ابتدای این نشست صمیمانه با تشکر از دوستانی که با ساخت مستند کلیپ مسئولیت وی خاطرات شروع مسئولیت و برنامه هایی که برای انجام آن هم پیمان بودند را  یادآوری نماید افزود: خوشبختانه تمامی این طرح ها و پروژه های وعده داده شده یا به بهره برداری رسیده است و یا مراحل پایانی و تکمیلی خود را میگذراند.

اینجانب بعنوان فردی که همکار شما بوده ام به عملکرد شرکت سنگ آهن مرکزی افتخار می کنم.  شرکت سنگ آهنی که پیش از این در وزارتخانه ها از آن کم گفته میشد خوشبختانه امروز یکی از شرکت هایی است که در وزارت رفاه به دفعات در موضوع آن بحث و تبادل نظر می شود و این نتیجه ی بزرگی است که با افتخار از آن یاد می شود.

وی افزود: با همه فراز و نشیب هایی که در مدت مسئولیت در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق داشتیم باعث افتخار برای مردم و همشهریانمان شدیم و این موضوع را با اطمینان خاطر می توان گفت که شرکت سنگ آهن مرکزی بافق یکی از شرکت های فعال، پویا و زنده در کشور است.

عسکری به بازدیدهای دوره ای خود از معادن و صنایع مختلف فولادی در کشور مانند فولاد خراسان، فولاد آلیاژی و طبس، کرمان، معادن اسفندقه اشاره و تاکید کرد: هم شهر بافق و هم شرکت سنگ آهن بافق پویا و زنده است و بخشی از این نشاط و پویایی به دلیل همان سوگند و اراده ای هست که روز اول برای انجام آن هم قسم شدیم و تلاش کردیم تا همدیگر را درک کنیم و امروز که به اینجا رسیده ایم مایه افتخار و مباهات در استان و کشور گردیده ایم.

سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی بافق تمام فعالیت های انجام شده را مرهون زحمات و نتیجه تلاش و پیگیری همه دوستان و بخصوص کارگران و کارکنان شرکت سنگ آهن برشمرد و افزود: کارگران و کارکنان عموما افرادی هستند که بیشترین زحمت و سختی ها می کشند ولی دیده نمی شوند و این وظیفه مدیران است که از آنها در که در جلسات مختلف تقدیر و سپاسگزاری نمایند تا آنها هم از نتایج بدست آمده راضی خشنود باشند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد نتیجه زحمات و عملکرد کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی را در مدت زمان شش سال اخیر را درمقایسه با ادوار مختلف چغارت از ابتدای بهره برداری در سال 1350 تاکنون را درخشان و قابل دفاع توصیف کرد و افزود: شرکت سنگ آهن در این شش ساله بزرگترین خدمت را به نیروهای شرکت و شهر بافق در ابعاد مختلف اجتماعی، عمران و شهرسازی و همچنین آموزش و درمان و بهداشت نموده است که جای افتخار و بالندگی برای دوستان و همشهریان را دارد که با افتخار عنوان می کنم که از جامعه فرهنگی هستم و اکنون که کارمند شرکت سنگ آهن مرکزی هستم با افتخار می گویم که رشد و تعالی در همه زمینه ها با همت و پشتکار همکاران سختکوش روی داده است.

محمد جواد عسکری با بیان اینکه هیچوقت و در هیچ زمانی به حرفهای ناامید کننده  که ممکن بود برخی از افراد در شهر می زدند به آن دامن بزنند و یا توجه نمایند تاکید کرد: بسیاری از موارد را بصورت غیر علنی و مخفیانه انجام میدادیم وتا زمانیکه به نتیجه قطعی نمی رسیدیم آن را رسانه ای نمی کردیم مانند ماجرای معدن آنومالی شمالی که گزارش آن را مهندس یزدی دادند و توانستیم آن را به مجموعه شرکت سنگ آهن اضافه کنیم.

اما برخی دوستان در داخل شهر آن را به سازمان بازرسی گزارش می دادند و  ایرادهایی می گرفتند که در نتیجه مناقصه لغو شد و اینک پس از دو سال شرکت سنگ آهن بصورت کنسرسیوم در آن سهامدار شده است و به دلیل عیار پایینی که آنومالی شمالی دارد می بایست الزماً در معدن چغارت استفاده شود و این امتیاز بزرگی برای شرکت سنگ آهن می باشد.

وی گریزی به بحث دی 19  نیز زد و اظهار داشت: اینکه ما گزارش نمی دادیم بخاطر محیط زیست بود که بعد از یکسال تعامل و نشست و برخاست فقط در حد مطالعات اولیه به ما مجوز دادند.

وی افزود: در زمینه به اتمام رسیدن خوراک سنگ آهن تمام مدت پیگیری های لازم را داشته اینکه یکی از دوستان در سایتی  نوشته بود: ” بدو بدو آفریقا” !!!

و الان نشان داده ایم که سفر به آفریقا برای این بود که بتوانیم  طرح و ایده آنها را در اینجا پیاده کنیم و عمر معدن را به 20 سال افزایش بدهیم.

وی با اشاره به حجم باطله برداری انجام شده و سرمایه لازم برای انجام آن گفت: همین حجم باطله برداری که انجام شده است بعنوان یک سرمایه گذاری بزرگ در شرکت سنگ آهن می باشد که صندوق فولاد بعنوان سهامدار اصلی شرکت می توانست بگوید باطله برداری را در طی چندین سال انجام دهید و عذر سنگ آهن برای سرمایه گذاری و انجام باطله برداری بخواهد و سهام خود را طلب نماید.ولی خوشبختانه با برنامه ریزی که انجام شد شاید در چند سال آینده نتوانند آنها پولی از اینجا برداشت کنند و صد در صد سود تقسیم میشود.

وی تاکید کرد: در گزارش برنامه سال96 عنوان شد که امسال هیچ سودی تقسیم نمی شود و قرار شد تمام 490 میلیارد سود شرکت را در مجموعه سنگ آهن بافق سرمایه گذاری شود و قطعاً تزریق چنین پولی در شهر بافق آنهم برای سرمایه گذاری عدد کمی نیست.

ادامه دارد…

ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “دیدار صمیمانه سرپرست سنگ آهن مرکزی بافق با معاونین و مدیران بخش های مختلف چغارت”

 • عباس اولیایی - زنجان says:

  خدا قوت
  چه جمع باشکوهی ، خدا قوت تلاشگران بی اداء
  خداوند دلهایی که برای مودت ودوستی می تبد
  قدمهایی که برای آبادانی گام برمی دارد
  دستهایی که برای رزق وروزی هلال بکار گرفته می شود
  را در پناه راً فت ومهربانی خود محفوظ وپاینده نماید
  آمین یا رب الالمین

ارسال دیدگاه

error: متن حفاظت شده