رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
  • کد خبر : ۶۱۱۷۵
  • چاپ خبر : مسئولان به طور شفاف با مردم صحبت کنند / شورای تامین در زمینه مشکلات اخیر بافق ورود کند
امام جمعه بافق:

مسئولان به طور شفاف با مردم صحبت کنند / شورای تامین در زمینه مشکلات اخیر بافق ورود کند

حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی با بیان اینکه در جامعه مشکلات گرانی ، تبعیض و پارتی بازی وجود دارد، از مسئولان خواست به طور شفاف با مردم صحبت کنند، نگرانی مردم از آن چیزی است که گفته نشود و یا کوتاهی در کار صورت بگیرد. به گزارش آفتاب بافق؛ امام جمعه بافق در خطبه های […]

حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی با بیان اینکه در جامعه مشکلات گرانی ، تبعیض و پارتی بازی وجود دارد، از مسئولان خواست به طور شفاف با مردم صحبت کنند، نگرانی مردم از آن چیزی است که گفته نشود و یا کوتاهی در کار صورت بگیرد.

به گزارش آفتاب بافق؛ امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق با گرمیداشت یاد و خاطره شهدای 17شهریور، سالروز قیام مردم تهران به تحلیل ابعاد این قیام پرداخت و اظهار کرد:در این روز مردم برای دفاع از حریم ولایت و امامت به پا خاستند و در برابر طاغوت قیام کردند.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی خاطر نشان کرد: در این روز تعداد زیادی ازانقلابیون به شهادت رسیدند و به برکت همین قیام نظام شاهنشاهی سقوط کرد و زمینه بروز انقلاب اسلامی فراهم شد.

وی همچنین با گرامیداشت سالروز رحلت آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران ، وی را از چهره های انقلابی و مبارز نظام عنوان کرد و افزود: آیت الله طالقانی چهره ای مبارز بود که از همان اول همواره در رکاب امام به مبارزه پرداخت و در اثر شکنجه های زندان های طاغوت به شهادت رسید

سلیمانی همچنین سالروز شهادت شهید محراب آیت الله مدنی را گرامی داشت و به روح مطهر ایشان درود فرستاد.

امام جمعه بافق در بخشی از سخنان خود با اشاره به مشکلات ناهنجاری های اخیر در بافق از شورای تامین بافق و نیروی های  انتظامی و امنیتی خواست تا به این مساله رسیدگی کنند، چرا که شهرستان بافق همواره از نقاط مصون و امن بوده است و این مسائل در بافق جایگاهی ندارد.

وی افزود: اگر فردی باید حدالهی برای او جاری شود باید دادگاه این پرونده را بررسی کند، چرا که به امنیت منطقه خدشه وارد شده است .

سلیمانی همچنین در زمینه تکمیل بزرگراه یزد به بافق با ابراز ناخرسندی از روند افتتاح باقیمانده مسیر در هفته دولت گفت: در هفته دولت به من زنگ زدند و گفتند 10کیلومتر دیگر از بزرگراه باقیمانده است و قرار است 5کیلومتر آن در هفته دولت به بهره برداری برسد که ما دروغ آنها را در این تریبون اعلام کردیم  و اشتباه کردیم که گفتیم، دیگر نمی گوئیم.

امام جمعه بافق تصریح کرد: قولی را که اعلام کردید و ما هم اینجا گفتیم باید انجام شود و در تکمیل این بزرگراه تسریع شود تا مشکلات بیشتر برای مردم پیش نیاید و دچار چالش نشویم.

وی افزود: دشمنان از این فرصت ها برای ایجاد چالش و نگرانی مردم استفاده می کنند. نباید زمینه را برای سوءاستفاده دشمنان از مسائل اجتماعی ، اقتصادی و امنیتی فراهم کنیم .

سلیمانی با بیان اینکه در جامعه مشکلات گرانی ، تبعیض و پارتی بازی وجود دارد، از مسئولان خواست به طور شفاف با مردم صحبت کنند، نگرانی مردم از آن چیزی است که گفته نشود و یا کوتاهی در کار صورت بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات معیشتی مردم و اقشار کم درآمد گفت: مسئولان برای حل این مشکلات برنامه ریزی کنند و نگذارند فرصت به دست دشمنان نظام بیفتد.

امام جمعه بافق با تشریح بیانات مقام معظم رهبری در جمع خبرگان رهبری تصریح کرد: دولت باید تیم اقتصادی قوی را تشکیل بدهد و تمام تلاش خود را برای حل مشکلات اقتصادی به کار بگیرد.

وی گفت: انتقاد از مسئولان باید سازنده و کارگشا باشد و تخریب در آن نباشد.

سلیمانی بیان داشت : از مایوس کردن مردم برهیزیم،چرا که انقلاب اسلامی در عمر 40ساله خود سخترین شرایط را داشته است و به برکت خون شهدا و خانواده ایثارگران از این مشکلات هم عبور می کند.

وی افزود:ارتباط با کشورهای همسایه تداوم داشته باشد و نباید امید زیادی به کشورهای اروپایی داشت .

سلیمانی همچنین خاطر نشان کرد: ارتباط با جوانان و استفاده از ظرفیت های آنان نیز می تواند راهگشای مسائل باشد، چرا که نیروی جوان کشور مستعد و غنی است .

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز جشن نیکوکاری بر ضرورت مشارکت در این امر خیر و همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور رفع مشکلات نیازمندان به ویژه در آغاز سال تحصیلی و تامین مایحتاج دانش آموزان نیازمند تاکید کرد .

وی همچنین با توجه به آغاز فصل برداشت خرما در شهرستان بافق از کشاورزان خواست برای برکت محصول خرمای خود زکات آن را بپردازند تا نیازمندان هم از این نعمت بهرمند شوند.

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده