رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 20 دی 1397 - 08:22
  • کد خبر : ۶۹۴۴۷
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید رضا فتاحی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید رضا فتاحی

مقام معظم رهبری فرمودند:شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ […]

مقام معظم رهبری فرمودند:شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید رضا فتاحی جوانمرد 16 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات والفجر مقدماتی و جنگل امقر به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید رضا فتاحی فرزند علی، سال 1345 در شهرستان بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع راهنمایی شد. وی در امر معاش خانواده مدد جوی پدر خویش بود و پس از مدتی به شغل مکانیکی پرداخت.

شهید فتاحی در احداث بیمارستان ولیعصر(عج) بافق اهتمام بسیاری ورزید. با شروع حرکت مردمی همراه با خانواده در تظاهرات علیه رژیم شاه حضور داشت. وی پس از تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی(ره) به عضویت این نهاد مردمی درآمد و در پایگاه شهید مطهری(ره) به انجام فعالیت های فرهنگی و نگهبانی پرداخت.

 با شروع جنگ تحمیلی به یادگیری فنون نظامی پرداخت و رهسپار جبهه های نبرد شد و تاریخ 1361/11/21 در عملیات والفجر مقدماتی و منطقه جنگل امقر به شهادت رسید و مفقود الاثر شد و پیکیر مطهرش پس از سالها دوری به زادگاهش بازگشت.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه