رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۸
  • کد خبر : ۷۳۹
  • چاپ خبر : فرمانداري بافق براي ساخت كتابخانه استاندارد در این شهرستان آمادگی کامل دارد

فرمانداري بافق براي ساخت كتابخانه استاندارد در این شهرستان آمادگی کامل دارد

به گزارش آفتاب بافق به نقل از خبرگزاری مهر، سيدمهدي طلايي مقدم، پيش از ظهر امروز در جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان بافق با اشاره به اینکه وضعیت کتابخانه‌ های این شهرستان به لحاظ کمی و کیفی به هیچ وجه شایسته مردم آن نیست، اظهار داشت: عزم مردم و مسئولان شهرستان برای حل مشکلات […]

به گزارش آفتاب بافق به نقل از خبرگزاری مهر، سيدمهدي طلايي مقدم، پيش از ظهر امروز در جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان بافق با اشاره به اینکه وضعیت کتابخانه‌ های این شهرستان به لحاظ کمی و کیفی به هیچ وجه شایسته مردم آن نیست، اظهار داشت: عزم مردم و مسئولان شهرستان برای حل مشکلات کتابخانه‌ها جدّی است.

وي در اين راستا خواستار توجه و همکاری بیشتر مرکز استان برای ارتقای شاخص‌ های کتابخانه ‌ای در بافق شد.

فرماندار بافق همچنين عنوان كرد: اميداريم عملیات تعمیر کتابخانه محمد مفیدی بافق در آینده ‌ای نزدیک به اتمام برسد و يك كتابخانه به كتابخانه هاي بافق افزوده شود.

وي خاطرنشان كرد: شهرستان بافق نیاز مبرم به یک کتابخانه استاندارد و باکیفیت دارد و در صورت طی مراحل اولیه اخذ مجوز و طراحی فاز نخست اجرا، شهرستان آمادگی اختصاص زمین مناسب و تأمین بخش اعظمی از بودجه ساخت کتابخانه را از طریق بخش خیّری دارد.

تاكيد بر عزم جدي مسئولان براي ساخت كتابخانه هاي مجهز در بافق

امام جمعه بافق نيز در اين جلسه خواستار توجه ویژه و عزم جدی مسئولانی استانی و شهرستانی برای احداث کتابخانه‌های مجهز در بافق و نوسازی کتابخانه‌ های فرسوده این شهرستان شد.

حجت ‌الاسلام سیدجواد سلیمانی عنوان كرد: بافق، شهری دانشگاهی و حوزوی است و هم‌ اکنون دو حوزه علمیه خواهران و برادران و سه واحد دانشگاهی در این شهرستان دایر است اما کتابخانه ‌های بافق در شأن این جامعه گسترده علمی و فرهنگی نیست.

وی با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ‌ای در بافق يادآور شد: مسئولان استانی و شهرستانی باید فکری جدی برای احداث کتابخانه‌ های مجهز در بافق بکنند تا نیاز بخش اعظمی از دانش‌ آموزان، دانشجویان و حوزویان به منابع غنی علمی رفع شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه ‌های عمومی یزد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کتابخانه ‌های بافق نیاز به بازسازی زیربنایی دارند، اظهار داشت: تا زمانی که یک کتابخانه مجهز و استاندارد در شهرستان احداث نشده است، با یکسری تعمیرات اساسی و و بهینه ‌سازی فضا می‌توان از ظرفیت کتابخانه‌های موجود استفاده کرد.

براي ساخت كتابخانه رديف بودجه اي نداريم

علي ملاعباسي با تأکید بر اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی ردیفی برای ساخت کتابخانه در بودجه عمرانی کشور ندارد، افزود: ساخت کتابخانه از طریق بودجه‌های دولتی تنها از طریق ردیف عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان‌پذیر است که پس از تملک زمین و ساخت کتابخانه توسط ادارات راه و شهرسازی، در اختیاز نهاد کتابخانه‌های عمومی به عنوان بهره‌بردار قرار می‌گیرد.

ملاعباسی همچنین بیان داشت: در صورتی که روستاهای شهرستان بافق استانداردهای لازم برای راه‌اندازی کتابخانه را داشته باشند و محل مناسبی نيز برای این امر فراهم شود، نهاد کتابخانه‌های عمومی آمادگی دارد تا تجهیزات، منابع و نیروی انسانی این کتابخانه ‌ها را تأمین کند.

در اين جلسه مقرر شد جلسه‌ ای با حضور کارشناسان عمرانی فرمانداری شهرستان و ادارات کل کتابخانه‌ های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اعلام ‌نظر در مورد تعمیرات اساسی کتابخانه محمد مفیدی بافق و برآورد هزینه‌ های تعمیر این کتابخانه، برگزار شود.

اختصاص 200 ميليون ريال از سوي سنگ آهن بافق براي خريد كتاب

همچنین با تصویب اعضای انجمن مقرر شد دهیاری‌ های شهرستان مکان‌ های مناسب و واجد استانداردهای لازم را برای راه ‌اندازی کتابخانه‌ روستایی به اداره کل کتابخانه ‌های عمومی استان اعلام کنند.

اختصاص مبلغ 200 میلیون ریال از سوی شرکت سنگ ‌آهن بافق برای خرید کتاب‌های مورد نیاز کتابخانه‌ های عمومی سطح شهر و کتابخانه‌ های مدارس، از دیگر مصوبات جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بافق بود.

IMG15043509 IMG15044359

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده