رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 20 تیر 1398 - 00:15
  • کد خبر : ۸۱۶۶۷
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین پورفلاح
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین پورفلاح

مقام معظم رهبری فرمودند:شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ […]

مقام معظم رهبری فرمودند:شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید حسین پورفلاح جوانمرد 17 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در چند کیلومتری بافق به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید حسین پورفلاح فرزند محمد، سال 1342 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل شد اما به جهت کمک به اقتصاد خانواده مجبور به ادامه تحصیل در مدارس شبانه شد.

وی در تمامی مجالس و محافل مذهبی و عزاداری فعالانه شرکت می کرد و چون ارادتی خاص به ائمه اطهار داشت در تعمیرات ساختمان امامزاده عبدالله(ع) مشغول به خدمت شد. با شروع انقلاب شکوهمند اسلامی در کلیه تظاهرات و راهپیمایی شرکت می کرد.

با آغاز جنگ تحمیلی در حین فراگیری دوره آموزش نظامی در چند کیلومتری بافق در اثر اصابت گلوله مورخ 1359/7/4 به فیض شهادت نائل آمد.

کلامی از شهید حسین پورفلاح:

از مساجد و حضور در نمازها فاصله نگیرید و در مراسم روضه خوانی و سوگواری اباعبدالله (ع) شرکت کنید و بدانید دنیا و آخرت در گرو توکل به خدا است.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه