رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
  • کد خبر : ۸۷۱۴۰
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید ابوالقاسم برزگری
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید ابوالقاسم برزگری

مقام معظم رهبری فرمودند:شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ […]

مقام معظم رهبری فرمودند:شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق، گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید ابوالقاسم برزگری جوانمرد 18 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات بدر و منطقه شرق دجله به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید ابوالقاسم برزگری فرزند رمضانعلی، سال 1345 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع متوسطه شد و برای تامین اقتصاد خانواده در امر کشاورزی مددکار پدر بزرگوارش بود.

با جریان نهضت اسلامی علیرغم  سن کمی که داشت اما در تظاهرات و راهپیمایی ها حضور می یافت. با گذشت ایام و پانهادن به دوران نوجوانی عشق جهاد و جنگ در وجود او رخنه کرد و به همین دلیل در پایگاه شهید بهشتی ثبت نام نمود.

شهید برزگری پس از فراگیری فنون نظامی رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد و سرانجام تاریخ 63/11/23 پس از چندین مرتبه حضور در جبهه در عملیات بدر به شهادت رسید و مفقود الاثر شد. پیکیر مطهر این شهید والامقام پس از سالها به وطن بازگشت و در جوار حرم مقدس امامزاده عبدالله(ع) به خاک سپرده شد.

کلامی از شهید ابوالقاسم برزگری:

علت آنکه من به جبهه رفتم این بود که دیدم درخت اسلام در حال رشد است و این درخت احتیاج به آب دارد و این آب باید از خون شهیدان باشد.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده