رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۹
  • کد خبر : ۸۷۳۷۲
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید رضا دهقانزاده
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید رضا دهقانزاده

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید رضا دهقانزاده جوانمرد 23 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات نصر 7 و منطقه سردشت به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید رضا دهقانزاده فرزند محمد حسین، سال 1343 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل شد و با تلاش بی وقفه در آزمون دانشسرای تربیت معلم شهید پاکنژاد یزد قبول شد و موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم شد.

شهید دهقانزاده خدمت مقدس معلمی خود را از روستای جبارآباد علیا شهرستان باختران آغاز نمود.

با آغاز جنگ تحمیلی به فراگیری فنون نظامی در اهواز پرداخت و رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد.سرانجام تاریخ 66/5/15 در عملیات نصر 7 و منطقه سردشت به شهادت رسید.

کلامی از شهید رضا  دهقانزاده:

ای امت اسلام بدانید این روح معنوی که در شما بوجود آمده همه از برکت خدا و رهبری های این امام عزیز می باشد. پس ای مردم قدر امام را بدانید و پشتیبان ولایت فقیه باشید و از روحانیت متعهد و مسئول پشتیبانی کنید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده