رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
  • کد خبر : ۸۷۴۵۷
  • چاپ خبر : اتخاذ تمهیدات لازم جهت دفع روان آب ها / سه مسیل شهری ساماندهی می شود

اتخاذ تمهیدات لازم جهت دفع روان آب ها / سه مسیل شهری ساماندهی می شود

شهردار بافق از پایان مرحله اول طرح اصلاح نقاط سیل‌خیز و محل تجمع روان آب‌ها در بافق خبر داد و اظهار داشت: با این اقدام، از این پس شهری ایمن تر در مقابل سیلاب ها خواهیم داشت. به گزارش آفتاب بافق؛ سید علی نوروززاده شهردار بافق از اتخاذ تمهیدات لازم جهت ساماندهی روان آب ها […]

شهردار بافق از پایان مرحله اول طرح اصلاح نقاط سیل‌خیز و محل تجمع روان آب‌ها در بافق خبر داد و اظهار داشت: با این اقدام، از این پس شهری ایمن تر در مقابل سیلاب ها خواهیم داشت.

به گزارش آفتاب بافق؛ سید علی نوروززاده شهردار بافق از اتخاذ تمهیدات لازم جهت ساماندهی روان آب ها و سیلابهای احتمالی از جمله ساماندهی سه مسیل قدیمی شهر خبر داد .

وی در این رابطه افزود: رودخانه معروف به میان ده در بلوار شهدا  تا بلوار باقرآباد ، رودخانه معروف به کرو و نیز مسیر روان آب بلوار مهدیه – کشاورز از جمله مهمترین مسیرهای دفع روان آب ها است که در حال ساماندهی می باشد.

نوروززاده  با اشاره به مسطح بودن شهر بافق و کم بودن شیب طولی در معابر شهری بیان کرد:  به منظور مرتفع نمودن این مشکل در ادامه حفر چاههای جذبی در سالهای گذشته بیش از ۲۰۰ حلقه چاه جذبی جدید در حال حفاری می باشد.

 وی ادامه داد: با حفر چاه‌های مذکور از تجمع روان آب‌های ناشی از بارندگی در شهر بافق جلوگیری می‌شود.

این مسئول شهری همچنین به ایجاد سه ایستگاه پمپاژ آب در شهر اشاره کرد و گفت: با بهره‌گیری از این ایستگاه‌ها، مکش سیلاب و هدایت آب‌های ناشی از ریزش باران به مسیرهای مشخص انجام می‌شود.

شهردار بافق، حفر کانال، لایروبی و بهسازی جوی و نهرها و بازگشایی مسیرهای حرکت آب در سطح شهر به‌ منظور سرعت بخشی به خروج سیلاب و تهیه و آماده‌سازی کیسه‌های پر از شن برای جلوگیری از ورود روان آب‌ها به محل سکونت و کسب‌ و کار شهروندان در مواقع بحرانی را از دیگر اقدامات انجام‌شده در قالب این طرح عنوان کرد.

وی تصریح کرد: به همین منظور تجهیزات لازم خریداری‌شده و با ساماندهی انبار حوادث،  نیروهای شهرداری برای مقابله با وقوع سیل ،خطر جاری شدن روان آب ها و جلوگیری از خسارت به شهروندان آمادگی کامل دارند .

نوروز زاده لایروبی حوضچه‌های شهری، احداث حوضچه جدید، تعمیر پمپ‌های مکنده و کف کش آب و آماده‌سازی آن‌ها برای مواقع ضروری، تهیه و تأمین ملزومات مقابله با وقوع حوادث سیل و برگزاری مانور آموزشی کارکنان ستاد بحران را از برنامه‌های در دست اقدام شهرداری به‌ منظور کاهش خسارات سیل به شهروندان برشمرد.

پایان سال ۹۷ و ابتدای سال جاری با ریزش باران های سیل آسا شهر بافق هم مانند سایر شهرها در برخی نقاط با آب گرفتگی روبرو بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان خدمات شهری شهرداری موانع برطرف شد و هیچگونه خسارات جانی و مالی در پی نداشت.

منبع: روابط عمومی شهرداری بافق

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده