رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶
  • کد خبر : ۸۷۶۸۴
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید میرزا محمد حاجی حسنی
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید میرزا محمد حاجی حسنی

مقام معظم رهبری فرمودند:شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ […]

مقام معظم رهبری فرمودند:شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید میرزا محمد حاجی حسنی جوانمرد 17 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در عملیات بیت المقدس و منطقه ارتفاعات سید الشهداء به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید میرزا محمد حاجی حسنی فرزند پنجعلی، سال 1345 در روستای سید آباد از توابع شهرستان بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع ابتدایی شد و پس از آن به شغل بنایی مشغول شد.

با آغاز جنگ تحمیلی به فراگیری فنون نظامی در اهواز پرداخت و و رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد.سرانجام تاریخ 62/5/15 پس از چندین مرتبه مبارزه در عملیات بیت المقدس و منطقه ارتفاعات سید الشهداء بر اثر موج گرفتگی به شهادت رسید.

کلامی از شهید میرزا محمد حاجی حسنی:

راهی را که من انتخاب کرده ام راه حسین (ع) در جنگ با یزید و خمینی در مقابل با کفار و منافقین بوده است و هر کس در سر عشق خمینی ندارد بر جنازه ام حاضر نشود و بر من نگرید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده