رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
  • کد خبر : ۸۷۹۴۹
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد حسین سالاری
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید محمد حسین سالاری

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید محمد حسین سالاری جوانمرد 18 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه شاخ شمیران به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید محمد حسین سالاری فرزند حسن، سال 1349 در روستای برکوئیه از توابع شهرستان بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع متوسطه شد و به جهت امرار معاش مددکار پدر بزرگوارش بود.

با جریان نهضت اسلامی به همراه خانواده در راهپیمایی ها و تظاهرات علیه رژیم شاه حضور می یافت.

شهید سالاری فعالیت های انقلابی و فرهنگی خود را از مسجد زادگاهش آغاز نمود و در مراسمات مذهبی و سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع و ،نماز جماعت شرکت می نمود.

با آغاز جنگ تحمیلی به فراگیری فنون نظامی پرداخت و و رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد.سرانجام تاریخ 67/1/10 در منطقه شاخ شمیران به شهادت رسید.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده