رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
  • کد خبر : ۸۸۲۷۱
  • چاپ خبر : گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین ملائیان
هر پنجشنبه یک شهید؛

گذر زمان نمی‌تواند یاد شهیدان را کم فروغ سازد / یادی از شهید حسین ملائیان

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در […]

مقام معظم رهبری فرمودند: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و درخشندگی است و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

به گزارش آفتاب بافق؛ گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست -ان‌شاءالله- جلوه‌ نام و یاد شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم.

به یاد شهیدان بودن خود ادای وظیفه‌‌ای در این راه است.

سلام خدا بر ارواح طیبه‌ شهیدان و خانواده‌های صبور آنان و سلام بر روح مطهر شهید حسین ملائیان جوانمرد 23 ساله و حماسه آفرین روزهای نبرد با دشمن که با شرکت در عملیات های متعدد به دفاع از ناموس،میهن و نظام پرداخت. وی در صحنه نبرد با متجاوزان کشور در منطقه جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل شد.

شهید حسین ملائیان فرزند حاج رجب، سال 1341 در شهر بافق و خانواده ای مذهبی و سختکوش دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران کودکی مشغول به تحصیل تا مقطع راهنمایی شد.

با اوج گیری نهضت انقلاب اسلامی در فعالیت های سیاسی از قبیل شرکت در راهپیمایی ها  و تظاهرات علیه رژیم شاه،فروش رساله های امام، و پخش اطلاعیه و شب نامه های انقلاب حضور بسزایی داشت.

شرکت در مراسمات مذهبی و سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع)،نماز جماعت از جمله فعالیت های فرهنگی وی بود.

با فرا رسیدن سن مشمولیت به خدمت سربازی فراخوانده شد و در قسمت پدافند خسرو آباد آبادان ادای وظیفه کرد.

شهید حسین ملائیان مسئول تدارکات پایگاه و رابط بسیج بافق بود.

با آغاز جنگ تحمیلی رهسپار جبهه های حق علیه باطل شد. سرانجام تاریخ 64/11/ 4 حین پاسداری از جزیره مجنون به آسمان پرواز کرد.

در این پنجشنبه به روح مطهر این شهید و تمام شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس درود می فرستیم.

 

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده