رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
  • کد خبر : ۸۸۲۷۵
  • چاپ خبر : اگر تفکر بسیجی در جامعه نباشد بدون شک شکست خواهیم خورد / فرهنگ بسیجی در جامعه سبب بقای نظام می شود
امام جمعه بافق:

اگر تفکر بسیجی در جامعه نباشد بدون شک شکست خواهیم خورد / فرهنگ بسیجی در جامعه سبب بقای نظام می شود

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی با بیان اینکه اگر تفکر بسیجی در جامعه نباشد بدون شک شکست خواهیم خورد،تصریح کرد: استکبار جهانی می خواهد اصل اسلام و نظام را خدشه دار کند،باید افرادی باشند که بتوانند در برابر قدرتهایی که در مقابل انقلاب قیام می کنند،پاسخگو باشند و همه ما نمونه های بارز آن را در […]

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی با بیان اینکه اگر تفکر بسیجی در جامعه نباشد بدون شک شکست خواهیم خورد،تصریح کرد: استکبار جهانی می خواهد اصل اسلام و نظام را خدشه دار کند،باید افرادی باشند که بتوانند در برابر قدرتهایی که در مقابل انقلاب قیام می کنند،پاسخگو باشند و همه ما نمونه های بارز آن را در تمامی صحنه ها دیده ایم.

به گزارش آفتاب بافق؛ همزمان با آغاز هفته بسیج، فرمانده سپاه ناحیه بافق به همراه جمعی از مسئولان و بسیجیان شهرستان با حضور در دفتر امام جمعه بافق با حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این برنامه سرهنگ صادقی فرمانده بسیج سپاه ناحیه بافق ضمن درود به روح مطهر امام خمینی(ره) و تمامی شهیدان انقلاب به ویژه شهدای شهرستان و آرزوی توفیق و سلامتی برای مقام معظم رهبری (مدظلة العالی)،فرا رسیدن هفته بسیج را تبریک عرض نمود.

وی در آستانه 40 سالگی بسیج بیان کرد: این چهل سال به  معنی رشد،ترقی،معنویت،ایثار،اخلاص و شهادت طلبی است. بسیجیان دیروز با الگوگیری از بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و امروز امام خامنه (مد ظلة العالی) در این مسیر موفق عمل نموده و خواهند کرد.

صادقی با اشراه به کلام رسول اکرم (ص) که می فرماید: (( دست خدا با جماعت است.) اظهار داشت: در این مسیر به برکت اجتماع انسانها نعمت ها فرود آمد و باعث موفقیت های مستمر و تاریخی برای پیشبرد اهداف اسلام شد. منظور از دست خدا نیز همان قدرت خداوند متعال است که در اجتماع ها ظهور می کند.

وی افزود: امام خمینی (ره) با الگوگیری از این حرکت آن را در بین نوجوانان،جوانان،میانسالان و کهنسالان کشور اسلامی ایران ایجاد کرده و همچنان ادامه دارد.

فرمانده سپاه ناحیه بافق با بیان سخنان مقام معظم رهبری در خصوص سابقه بسیج گفت: ((جریان بسیج همان مسئله ای است که در صدر اسلام بوده،در زمان وقوع جنگ طوایف مختلف در میدان جنگ حضور می یافتند و این مسئله جدیدی نیست و در اسلام سابقه داشته است و چون مقصد ما اسلام می باشد،باید هر جوانی نیرویی باشد برای دفاع از اسلام و همه مردم در هر شغلی که هستند باید مهیا برای جلوگیری از کفر و هجوم بیگانگان باشد.))

وی ادامه داد : برای کشوری که همواره مورد آماج حمله خصمانه و خباثت آمیز دشمنان است، جز بسیج نیروهای مردمی هیچ راه حلی وجود ندارد.

صادقی با یک نگاه کلی به اهمیت بسیج در محورهای مختلف پرداخت و عنوان کرد: پشتیبانی از نیروهای مسلح،مقابله با تهدیدات دشمنان در حوزه نظامی و فرهنگی،پاسداری از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی،دفاع از منافع و امنیت ملی،حفظ آمادگی ها و سازماندهی سرمایه های عظیم انسانی،حل چالش های پیش روی انقلاب اسلامی،ایجاد انسجام و وحدت بین اقشار مردم و تحکیم پیوند بین مردم و حاکمیت.

فرمانده بسیج سپاه ناحیه بافق در پایان امیدوار شد همه ما ادامه دهنده راه شهدا باشیم و بسیجی بوده و بتوانیم بسیجی بمانیم و همواره پاسدار خون مطهر شهیدان باشیم.

سپس امام جمعه بافق با تبریک هفته بسیج به همه بسیجیان و مسئولان حاضر از خداوند خواهان توفیق برای انجام خدمات ارزشمند به نظام و انقلاب در دوران زندگی شد و گفت: امام صادق (ع) می فرماید: ((یک جامعه بالنده جامعه ای است که سه چیز در آن حاکم باشد،امنیت،عدالت و رفاه)) و در رأس همه مسائل امنیت است که در پرتو آن انسان می تواند حرکت های ارزشمندی را در زندگی انجام دهد.

وی با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین،آن را ژرف نگری ایشان دانست و بیان کرد: در طول 40 سالی که از عمر انقلاب می گذرد، بسیج حضور خود را در همه صحنه های سیاسی،اقتصادی و فرهنگی نشان داده است.

سلیمانی با بیان اینکه اگر تفکر بسیجی در جامعه نباشد بدون شک شکست خواهیم خورد،تصریح کرد: استکبار جهانی می خواهد اصل اسلام و نظام را خدشه دار کند،باید افرادی باشند که بتوانند در برابر قدرتهایی که در مقابل انقلاب قیام می کنند،پاسخگو باشند و همه ما نمونه های بارز آن را در تمامی صحنه ها دیده ایم.

 وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که همه مردم بالقوه بسیجی هستند،افزود: اما عده ای هستند بخاطر شهوت رانی،مسائل اقتصادی و وابستگی به بیگانگان حرکت هایی را انجام می دهند ولی مردم شریف ایران طی حرکتی اغتشاشگران و برخی افراد وابسته به بیگانگان را محکوم کردند،دشمن تحمل نظام انقلابی را ندارد.

امام جمعه بافق با تاکید بر اینکه مسئولان باید در این موقعیت حساس برخورد صحیح با مردم داشته باشند،گفت: جامعه نیاز به امنیت دارد و این تنها به وسیله نیروهای مسلح ایجاد نمی شود بلکه همه ما باید در این راستا تلاش کنیم.

وی ادامه داد: مسئله دیگر عدالت است، هر کسی در زندگی حقوقی دارد و باید حقوق آن پرداخته شود.همچنین در بحث رفاه، دولت و مسئولان وظیفه دارند نسبت به افراد کم درآمد جامعه و رفع مشکلات آنان تلاش مضاعف کند.

سلیمانی با تاکید بر اینکه فرهنگ بسیجی باید در جامعه بماند و این سبب بقای نظام است، آرزوی توفیق برای خدمتگزاران نظام و انقلاب کرد و به روح مطهر امام راحل(ره) و شهیدان درود فرستاد.

خبر: ن.رادمنش

ارسال دیدگاه


error: متن حفاظت شده